- Za nami kolejny wymagający rok, ale widzimy, że pasja do podróżowania nie ustaje. Mimo wielu utrudnień i zasad sanitarnych, które wciąż zmieniają się w różnych państwach, pasażerowie nadal traktują latanie jako atrakcyjny sposób dotarcia do celu podróży. Większość pasażerów Kraków Airport jest znakomicie przygotowana do przemieszczania się po świecie w sposób bezpieczny i odpowiedzialny, za pragnę po raz kolejny najserdeczniej podziękować w imieniu całej załogi krakowskiego lotniska. Przed nami jeszcze wiele pracy, by przekonać kolejne osoby, że latanie jest bezpieczne i komfortowe
- komentuje Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.
Cieszy go, że Kraków Airport pozostał główną bramą na świat dla całej Małopolski, a dzięki temu pomaga istotnie pobudzać gospodarczy i turystyczny rozwój regionu i jego stolicy. Zarząd lotniska w Krakowie - Balicach gorąco zachęca przy tym wszystkich do szczepień, które nie tylko znacznie ułatwiają podróżowanie po świecie, ale i wybitnie podnoszą poziom bezpieczeństwa wszystkich pasażerów i przyczyniają się do ograniczenia dalszej ekspansji pandemii, w tym powstawania nowych groźnych mutacji. A w znacznej mierze od tego właśnie zależy powrót do w pełni bezproblemowego przemieszczania się po Polsce, Europie i świecie.
Program podnoszący komfort mieszkańców Obszaru Ograniczonego Użytkowania
Patrząc z ostrożnym optymizmem w przyszłość Kraków Airport kontynuuje swoje inwestycje, a jednocześnie stara się minimalizować wpływ lotniska na życie okolicznych mieszkańców. W tym drugim celu uruchomił trzecią już edycję Programu poprawy komfortu akustycznego mieszkańców Obszaru Ograniczonego Użytkowania dla Lotniska Kraków-Balice. Program polega na dofinansowaniu wymiany zewnętrznej stolarki (okna i drzwi) na nową o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Obecna edycja została przygotowana w oparciu o doświadczenia zebrane w poprzednich.
W ubiegłych latach Program spotkał się z dużym zainteresowaniem (niemal 300 zgłoszonych wniosków), a osoby, które skorzystały z dofinansowania, doceniły zarówno prostotę aplikowania, realizacji prac i co najważniejsze same efekty wymiany stolarki. - Na wnioski czekamy do 31 stycznia 2022 r. Szczegóły można sprawdzić na www.krakowairport.pl - informuje Natalia Vince, rzeczniczka Kraków Airport.
Dokąd polecimy z Krakowa w roku 2022
Węgierskie linie lotnicze WizzAir, będące bazowym przewoźnikiem Kraków Airport, ogłosiły uruchomienie w 2022 roku nowego połączenia do Dubaju. Od 4 lutego do miasta słynącego z cudów współczesnej architektury, położonego na południowym wybrzeżu Zatoki Perskiej, będzie można polecieć dwa razy w tygodniu - w piątki i poniedziałki.
Z kolei wiosną, 15 kwietnia 2022, na krakowskim lotnisku zawita nowy przewoźnik: Lübeck Air. Niemiecka linia zainauguruje połączenie między Krakowem a Lubeką, dawno stolicą ligi hanzeatyckiej w północnych Niemczech.
Z kolei irlandzki Ryanair uruchomi od 29 marca - po dwóch latach przerwy - połączenie z Krakowa do Norymbergi - miasta partnerskiego stolicy Małopolski cieszącego się dużym zainteresowaniem turystów z Krakowa i Małopolski.
- Grzechy, za które nie dostaniesz rozgrzeszenia. Ksiądz nie będzie miał wyboru
- Te znaki zodiaku wzbogacą się w 2022 roku
- Podwyżki opłat i cen w 2022 r. Nie tylko prąd i gaz. Co zdrożeje i o ile?
- Sylwestrowa zabawa w klubie Energy 2000 w Przytkowicach
- Nowy rok przynosi duże podwyżki w aptekach. Więcej zapłacimy za 500 lekarstw [LISTA]
- Ruszyła rozbiórka wiaduktu w centrum miasta. Wielkie zmiany w organizacji ruchu!
