https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Magda Linette gra dziś w Nottingham. Będzie polski ćwierćfinał?

Filip Bares
Magda Linette (24.) powalczy dziś ok. 15:30 w Nottingham o ćwierćfinał turnieju WTA na kortach trawiastych. Jej rywalką w II rundzie będzie reprezentantka gospodarzy Jodie Burrage (131.)

Magda Linette w Nottingham

Linette wygrała z Australijką Olivią Gadecki 6:4, 6:4 w pierwszej rundzie tenisowego turnieju WTA 250 na kortach trawiastych w Nottingham. Polka jest rozstawiona z "trójką".

Linette, która w rankingu WTA zajmuje 21. miejsce, już w pierwszym gemie przełamała rywalkę, 136. w światowym zestawieniu. Pewnie utrzymywała później swój serwis i to jedno przełamanie wystarczyło jej, żeby zwyciężyć 6:4. Drugą partię poznanianka rozpoczęła od dwóch przełamań i prowadzenia 4:0. Gadecki zdołała później wygrać co prawda jednego gema przy podaniu wyżej notowanej przeciwniczki, jednak nie była już w stanie doprowadzić do wyrównania.

W drugiej rundzie Linette zagra z Brytyjką Jodie Burrage (131.), która w pierwszej rundzie pokonała Czeszkę Terezę Martincovą 7:6 (7-5), 3:6, 7:5 (7-4). Do tej pory Panie jeszcze ze sobą nie grały.

Turniej WTA w Nottingham

W Nottingham gra również inna polska tenisistka - Magdalena Fręch (77.). W poniedziałek Polka w pierwszej rundzie pokonała Brytyjkę Sonay Kartal 6:3, 5:7, 6:2. W środę natomiast w drugiej rundzie ograła Chinkę Lin Zhu 6:2, 6:4. Jeśli Linette wygra swoje spotkanie to w ćwierćfinale zagra właśnie ze swoją rodaczką.

We wtorek odpadła broniąca tytułu Beatriz Haddad Maia, która niespodziewanie uległa Ukraince Darii Snigur 4:6, 3:6. Kilka dni wcześniej Brazylijka przegrała z Igą Świątek w półfinale French Open.

Także we wtorek z turnieju debla zostały wyeliminowane Alicja Rosolska i Ukrainka Nadia Kiczenok.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Magazyn Gol24: Ostatnia prosta Ekstraklasy i finał Ligi Konfederacji

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Wisła walczy o dobre miejsce przed barażami. Bruk-Bet Termalica już świętuje, ale…

Wisła walczy o dobre miejsce przed barażami. Bruk-Bet Termalica już świętuje, ale…

Będą kolejne zmiany na drodze do Morskiego Oka. Czy zwiększą bezpieczeństwo turystów?

Będą kolejne zmiany na drodze do Morskiego Oka. Czy zwiększą bezpieczeństwo turystów?

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska