- Studenci będą mieli do wyboru trzy specjalności: prawa człowieka, zarządzanie rozwojem lokalnym i regionalnym oraz bezpieczeństwo lokalne i regionalne - mówi prof. Witold Stankowski, rektor PWSZ w Oświęcimiu.
Zapisy na studia będą na kierunek, a specjalność studenci wybiorą dopiero w drugim semestrze. Na studiach dziennych podstawą do przyjęcia będzie posiadanie dyplomu licencjata lub magistra z nauk humanistycznych lub społecznych. - O przyjęciu zadecyduje ocena na dyplomie - mówi Monika Bartosz, rzecznik uczelni. - W przypadku dużej liczby kandydatów, dodatkowym kryterium będzie średnia ocen z egzaminów zdanych w trakcie studiów - wyjaśnia. Dostaną się tylko najlepsi.
Aby studiować zaocznie, także niezbędne jest posiadanie dyplomu wyższych studiów. Kandydaci przyjmowani będą po złożeniu kompletu dokumentów. Te studia będą płatne. Obowiązywać będzie tak sama zasada "kto pierwszy, ten lepszy", bo liczba miejsc jest ograniczona.
Studenci czekali na taką decyzję od dawna. - Jestem z pierwszego rocznika, który studiował w PWSZ - mówi Marlena Latocha. - Studia magisterskie robiłam w Krakowie. Zazdroszczę tym, którzy mogą kontynuować naukę na miejscu - dodaje.
Szczegóły pod nr tel. 33 8430738.
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+