
W małopolskiej jedenastce roku znalazło się 7 piłkarzy Cracovii i dwóch Puszczy

Dawid Kroczek (Cracovia), trener
Do Cracovii był zatrudniany jako trener nie istniejącej, ale wkrótce reaktywowanej drugiej drużyny, która miała rozpocząć sezon w IV lidze. Szybko jednak okazało się, że jest potrzebny, by ratować pierwszy zespół przed spadkiem. „Pasy” objął w kwietniu, po Jacku Zielińskim, i w dobrym stylu zapewnił im ekstraklasowy byt. Jego zespół grał według zasady – cel uświęca środki. Cracovia oddawała piłkę rywalom i wygrywała. Znalazł uznanie w oczach prezesa Mateusza Dróżdża i powierzono mu obowiązki I trenera na dłużej. Jesienią to już była inna Cracovia – odważna, bardzo ofensywna i skuteczna. Obok Legii to zespół, który zdobył najwięcej goli – 36. Szkoleniowiec wypracował z zespołem wręcz do perfekcji stałe fragmenty gry – 17 zdobytych bramek świadczy o tym dobitnie. Cracovia Kroczka tworzy widowiska, które często mają wielką dramaturgię, kibice lubią to oglądać. To zespół, który rzadko remisuje w przeciwieństwie do „Pasów” Zielińskiego.
Trener rezerw: Marcin Brosz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)

Oliwier Zych (Puszcza Niepołomice), bramkarz
Grał tylko wiosną, ale walnie przyczynił się do tego, że Puszcza utrzymała się w ekstraklasie. Mimo młodego wieku, gdy bronił w niepołomickim zespole miał 19 lat, imponował spokojem i wyrachowaniem. Jeden z lepszych zawodników w teamie trenera Tomasza Tułacza. Ten szkoleniowiec lubi stawiać na młodzieżowców w bramce, poprzednikami Zycha byli Mleczko, Stępniowski, Kobylak czy Niemczycki, ale on prezentował wyższą klasę. Bardzo zaawansowany technicznie, imponował dobrym chwytem. Zaliczył wpadkę w meczu z Radomiakiem, puszczając gola po wybiciu piłki przez golkipera rywala… Kobylaka, ale nie załamał się tym. Jest zawodnikiem Aston Villi (przedłużył z nią ostatnio kontrakt) i był wypożyczony do Puszczy na pół roku. Latem wrócił do Anglii, ale gra tylko w zespole młodzieżowym, nie zadebiutował jeszcze w Premier League. Jest reprezentantem Polski w młodzieżowych kategoriach wiekowych, niedawno zadebiutował w zespole U21.
Rezerwowi
1. Adrian Chovan (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
2. Sebastian Madejski (Cracovia)
3. Patryk Letkiewicz (Wieczysta Kraków/Wisła Kraków)
4. Antoni Mikułko (Wieczysta Kraków)

Jakub Jugas (Cracovia), prawy obrońca
Bardzo solidny zawodnik. Jesienią ubiegłego roku bardzo pomagał zespołowi, a potem doznał kontuzji, która wykluczyła go na całą wiosnę. I widać było, że obrona Cracovii radzi sobie o wiele gorzej bez niego. Wrócił do gry w drugiej kolejce tego sezonu. Wszechstronny piłkarz – grał na prawej stronie w 3-osobowym bloku defensywnym, ale z powodzeniem radzi sobie także jako centralny obrońca. Na swojej pozycji nie miał praktycznie konkurencji w zespole. Doznał kontuzji w meczu ze Śląskiem i wypadł na miesiąc, co zrodziło spore kłopoty w Cracovii, trener Kroczek musiał dokonywać różnych roszad w składzie. Jugas strzelił dwie bramki, bo lubi się zapuścić na pole karne przeciwnika i pomóc w ofensywie. Doświadczony zawodnik, ma 32 lata. Może jeszcze kilka lat pograć na wysokim poziomie.
Rezerwowi
1. Ioan-Calin Revenco (Puszcza Niepołomice)
2. Taras Zawijskij (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
3. Bartosz Brzęk (Wieczysta Kraków)
4. Bartosz Jaroch (Wisła Kraków)