
Artur Craciun (Puszcza Niepołomice), środkowy obrońca
Reprezentant Mołdawii, bardzo twardo i pewnie grający defensor. W ubiegłym sezonie miał inklinacje ofensywne, zdobył aż siedem bramek, był bowiem wykonawcą „jedenastek”. W tym roku sytuacja jeśli chodzi o jego dokonania strzeleckie zmieniła się – wiosną zdobył jednego gola, podobnie było jesienią – gol z karnego przeciwko Legii. Podstawowy obrońca, choć w końcówce sezonu stracił miejsce w „11”. Jego atutem jest bezkompromisowa gra, jest mocny w kontakcie z przeciwnikiem. Szef defensywy. Poza tym jest szybki. Ma 26 lat, a gdyby był jeszcze trochę młodszy, mógłby zrobić większą karierę. Bardzo dobrze radzi sobie szczególnie w meczach z mocnymi zespołami takimi jak Lech, Legia czy Jagiellonia. Potrafi się lepiej zmobilizować na spotkania z lepszymi drużynami, niż z tymi z dołu tabeli.
Rezerwowi
1. Lukas Spendlhofer (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
2. Alan Uryga (Wisła Kraków)
3. Kamik Glik (Cracovia)
4. Dawid Szymonowicz (Puszcza Niepołomice)

Virgil Ghita (Cracovia), środkowy obrońca
Gra zwykle na lewej stronie w bloku defensywnym „Pasów”, ale potrafi też zastąpić prawego obrońcę (tak było, gdy niezdolny do gry był Jugas), dobrze czuje się też jako centralna postać defensywy. Zawodnik o sporym potencjale, potrafi skorzystać z tego, że dobrze gra głową. W ubiegłym sezonie strzelił cztery bramki, jesienią już trzy. Ghita to piłkarz który niesamowicie mocno wierzy w swoje umiejętności, czemu daje wyraz podczas meczów, gdy decyduje się na wiele strzałów z dystansu, a tylko niektóre dochodzą do celu. Mimo to stale próbuje nękać przeciwnika. Pod swoja bramką jest skuteczny, mocno uprzykrza życie zwykle tym najmocniejszym napastnikom rywala. Wydaje się, że Ghita, który ma kontrakt z Cracovią jeszcze przez 1,5 roku, będzie w stanie zagrać w lepszej lidze niż polska. Potrzebne do tego mu są też występy w reprezentacji Rumunii. Na razie puka do jej drzwi.
Rezerwowi
1. Roman Jakuba (Puszcza Niepołomice)
2. Artem Putiwcew (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
3. Joseph Colley (Wisła Kraków)
4. Michał Pazdan (Wieczysta Kraków)

David Olafsson (Cracovia), lewy obrońca
Piłkarz o bardzo ofensywnym nastawieniu, w Cracovii gra na wahadle, często goszcząc pod bramką przeciwnika, zdobył zresztą 4 gole (popisał się hat-trickiem w meczu z Motorem Lublin). Do tego dołożył 3 asysty. Grywał też bardziej cofnięty, jako jeden z obrońców, ale nie wychodziło mu to za dobrze. Piłkarz o dobrej dynamice, bardzo wydolny, z racji pozycji, na jakiej występuje, stara się być wszędzie. Znacznie lepiej wychodzi mu jednak pomoc w akcjach ofensywnych, potrafi popisać się dryblingiem i dobrym dośrodkowaniem. Jeśli w niektórych meczach trzyma się własnej bramki, to jest OK, gorzej gdy zapędzi się na przedpole rywala i nie zdąży wrócić. Na pozycji lewego wahadłowego nie ma praktycznie konkurencji, choć naciska go młody Biedrzycki, ale póki co Olafsson może być pewny swego.
Rezerwowi
1. Damian Hilbrycht (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
2. Rafał Mikulec (Wisła Kraków)
3. Andreas Skovgaard (Cracovia)
4. Rafał Pietrzak (Wieczysta Kraków)

Marc Carbo (Wisła Kraków), defensywny pomocnik
Jeden z kluczowych zawodników Wisły Kraków. Miał pewne miejsce w wyjściowej jedenastce „Białej Gwiazdy” u wszystkich trzech trenerów, którzy w 2024 roku prowadzili ten zespół. Można o nim śmiało mówić, że był jednym z najlepszych, a pewnie nawet najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji w I lidze. W całym 2024 roku Hiszpan zagrał 58 razy w barwach Wisły. Niestety, ten ostatni występ z Miedzią Legnica skończył się dla niego bardzo źle bowiem złamał nogę. Jego strata wiosną będzie bardzo dużą wyrwą dla zespołu Mariusza Jopa. Carbo to piłkarz, który nie tylko jest dobry w zabezpieczeniu dostępu do bramki, ale potrafi też dobrze uruchomić kolegów w przednich formacjach dokładnym, dalekim podaniem. Może tylko czasami mógłby to robić nieco szybciej. Ale to pole dla niego do rozwoju, gdy już wyleczy uraz i wróci do gry.
Rezerwowi
1. Patryk Sokołowski (Cracovia)
2. Kacper Duda (Wisła Kraków)
3. Andrij Dombrowskyj (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
4. Jacek Góralski (Wieczysta Kraków)