https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Małopolska odpowiedź na kryzys: Jak obronić gospodarkę i wykorzystać nowe szanse? Wicepremier Emilewicz odpowie na pytania przedsiębiorców

Zbigniew Bartuś
Jaka jest sytuacja w małopolskich firmach, małych i dużych? Czy grozi nam gospodarcza zapaść i masowe bezrobocie czy wręcz przeciwnie – szybko wrócimy na ścieżkę wzrostu przychodów i wynagrodzeń? Jak powtórnie rozhulać krakowską i małopolską turystykę? Co jest potrzebne, by ziścił się optymistyczny scenariusz? Na te i inne pytania spróbują 29 czerwca odpowiedzieć: wicepremier Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy i marszałek Małopolski Witold Kozłowski. Podczas organizowanego przez Dziennik Polski i Gazetę Krakowską XIII Forum Przedsiębiorców Małopolski politycy spotkają się z liderami organizacji gospodarczych i właścicielami firm w naszym regionie, by szczerze i otwarcie porozmawiać o problemach i szansach.

Tytuł konferencji: „Małopolska odpowiedź na kryzys: Wsparcie – Solidarność – Współpraca. Jak obronić gospodarkę i wykorzystać nowe szanse, by wyjść z pandemii silniejszym niż kiedykolwiek” – mówi w zasadzie wszystko. Zajmiemy się tematami poruszanymi dziś nie tylko w każdej małopolskiej firmie, ale wręcz w każdym małopolskim domu. Sytuacja gospodarcza stała się bowiem – obok zdrowotnej – głównym tematem rozmów Polaków. Nic dziwnego: pandemia zatrzymała dynamiczny rozwój przedsiębiorstw i największy w dziejach wzrost realnych dochodów. Kraków i Małopolska były pod tym względem liderami w naszej części Europy.

Jeszcze w lutym żyliśmy zupełnie innymi problemami...

Koronawirus i ograniczenia nałożone na przedsiębiorców w walce z nim doprowadziły do niespotykanego w dziejach zatrzymania wielu sektorów i branż, w efekcie - utraty przychodów i problemów finansowych większości firm. Ofiarą pandemii padła zwłaszcza turystyka, od której w znacznej mierze zależy los Krakowa i Małopolski. Bezpośrednio pracuje w niej dziesiątki tysięcy mieszkańców naszego regionu, kolejne dziesiątki tysięcy czerpią dochody z branż ściśle z nią powiązanych.

Wspólnym celem wszystkich przedsiębiorców, ich pracowników oraz rządzących i wszelkich instytucji, winno być dzisiaj takie współdziałanie, by (mało)polska gospodarka nie tylko uniknęła długotrwałej recesji, ale wróciła na ścieżkę szybkiego wzrostu, zapewniającego dalsze zmniejszanie dystansu wobec krajów bardziej rozwiniętych i zamożnych. Właśnie o tym będziemy rozmawiać podczas XIII Forum Przedsiębiorców Małopolski – 29 czerwca od godziny 9.00 – po raz pierwszy w formule online.

Choć wszyscy będziemy się łączyć zdalnie – chcemy być ze sobą możliwie blisko, jak zawsze podczas naszych konferencji. Pierwszą część konferencji, z wicepremier Emilewicz (tradycyjnie już dużo czasu rezerwujemy na zadawanie jej pytań przez przedsiębiorców oraz na odpowiedzi), marszałkiem Kozłowskim i gronem ekspertów, poświęcimy polskiej i małopolskiej gospodarce jako całości. Druga część, w wiceministrem Gut-Mostowym i ekspertami, dotyczyć będzie stricte turystyki.

Szczegóły będziemy ogłaszać w kolejnych publikacjach, w naszych serwisach oraz na stronie forumprzedsiebiorcow.pl. W ciągu siedmiu lat Forum Przedsiębiorców przemieniło się w wyjątkowe w skali kraju pospolite ruszenie i platformę współpracy wszystkich najważniejszych organizacji w regionie. Ta współpraca jest bezcenna zwłaszcza w tak trudnym czasie. Liczymy więc, że - mimo nietypowej formy – wszyscy liczący się działacze gospodarczy w regionie oraz przedsiębiorcy zainteresowani informacjami z pierwszej ręki i poradami specjalistów, a zarazem chcący zadać pytania władzy oraz gotowi podzielić się swoimi opiniami, stawią się w komplecie.

Trwa rejestracja! Zapisz się już teraz >>

SZCZEGÓŁY TUTAJ >>

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Może by tak w Krakowie skończyć z tymi wysokimi zarobkami za idiotyczne prace biurowe, gdyż ludzie nie mają na co wydać pieniędzy i kupują samochody a miasto jest od dawna zapchane samochodami. Niech odtworzą fabryki w Lodzi, by znów Łódź była większa od Krakowa (Kraków jest ogólnie za duży - zarówno pod względem liczby ludności, jak i powierzchni). Niech Łódź robi tkaniny dla całej Polski (a nawet Europy), które będą lepsze niż te z Chin. Zwłaszcza można mieć zastrzeżenia do tkanin, z których szyje się spodnie męskie (klasyczne), gdyż w praktyce te spodnie nadają się jedynie na lato - nie zapewniają ciepła (na spodnie się już nic nie wkłada, podczas gdy na marynarkę na mrozie wkłada się płaszcz czy kurtkę, więc to spodnie powinny być cieplejsze niż marynarka).

h
hjka

Pani Emilewicz, wybudować np pod Łodzią zakład przetwarzający makulaturę, dla połowy Polski a drugi zakład na południu dla drugiej połowy, to jest nie gospodarność że LP pozyskują ok 33% drewna powyżej zdolności odtworzeniowych, a jednocześnie firmy śmieciowe nie mają co zrobić z makulaturą.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska