Daniel Ludwiński
Paweł Relikowski
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła jedenaste miejsce w sobotnim gigancie równoległym w Lech/Zürs. Polka przeszła przez kwalifikacje, ale nie zdołała awansować do ćwierćfinału.

Rywalką naszej reprezentantki w 1/8 finału była Lena Dürr. Doświadczona Niemka wyeliminowała Gąsienicę-Daniel i zapewniła sobie miejsce w czołowej ósemce. Polka zakończyła zaś udział w zawodach na tym etapie i w końcowej klasyfikacji zajęła jedenastą pozycję. W drugich pucharowych zawodach w tym sezonie nasza reprezentantka po raz pierwszy wywalczyła punkty - wcześniej, w ostatni weekend października, nie ukończyła giganta w Sölden.

Warto przeczytać

Zawody w Lech/Zürs były jedynym gigantem równoległym w Pucharze Świata 2021/2022 - najmłodszej z alpejskich konkurencji nie ma w programie igrzysk olimpijskich i choć Międzynarodowa Federacja Narciarska stara się ją promować, na razie pozostaje ona w cieniu tradycyjnych form rywalizacji. W Austrii zabrakło więc wielu gwiazd, w tym Mikaeli Shiffrin i Petry Vlhowej. Z nieobecności faworytek skorzystała Słowenka Andreja Slokar, która po raz pierwszy w karierze wygrała zawody Pucharu Świata.

20 listopada w fińskim Levi odbędzie się slalom, bez Maryny Gąsienicy-Daniel. Polka wróci do rywalizacji podczas amerykańskiej części sezonu - za dwa tygodnie w Killington odbędzie się gigant.