Te propozycje są konieczne, podkreśla ministerstwo. I wskazuje, że rolnicy nie posiadają dokumentacji leczenia, która uzasadnia podawanie np. antybiotyków.
Sprawdź także:**Stanie płot przeciw ASF? Jurgiel: Decyzja zapadnie w połowie maja**
Pierwszy egzemplarz będzie można otrzymać bezpłatnie od powiatowego lekarza weterynarii. Zakup kolejnych książek będzie spoczywa na właścicielu danego zwierzęcia.
Książka będzie miała seryjny numer. Ma to ułatwić ewentualne kontrole między dokumentacją leczenia w siedzibie stada i u lekarza weterynarii prowadzącego leczenie.
"Jak wynika z kontroli przeprowadzonej przez Inspekcję Weterynaryjną z zakładach leczniczych i gospodarstwach, leczący zwierzęta lekarze nie pozostawiają dokumentacji. W wielu przypadkach przekazują je drogą pocztową lub przy następnej okazji. Często praktyką jest również nie pozostawianie tej dokumentacji. Świadczy o tym brak podpisu hodowcy na kartach leczenia", wskazuje MRiRW.
Strefa AGRO także na Facebooku. Dołącz do nas!
Projekt zostanie przedstawiony do zoopiniowania Krajowej Izbie Lekarsko - Weterynaryjnej.
Rozporządzenie ma wejść w życie 14 dni po ogłoszeniu.
Źródło: projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie zakresu i sposobu prowadzenia dokumentacji lekarsko-wet. i ewidencji leczenia zwierząt oraz wzorów tej dokumentacji i ewidencji
Sytuacja rolników coraz gorsza? Minister Jurgiel krytykowany z Tarnowa: