Matura 2016 MATEMATYKA podstawowa 5.05.16. Co było? (KLUCZ ODPOWIEDZI + ARKUSZ ONLINE, ZADANIA)
Matura 2016. Matematyka: sprawdź, czy zdałbyś maturę. Rozwiąż zadania!
MATURA 2016 MATEMATYKA: CO BYŁO? FUNKCJA KWADRATOWA, PRAWDOPODOBIEŃSTWO
Trzeba było obliczyć funkcję kwadratową, pola brył, pole ściany ostrosłupa. Pojawiło się również zadanie z prawdopodobieństwem, które brzmiało: jakie jest prawdopodobieństwo, że podczas losowania dwóch liczb dwucyfrowych ich suma wyniesie 30?
Matura 2016. Matematyka: na naszej stronie znajdziecie arkusze CKE, a także sugerowane odpowiedzi
Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym jest obowiązkowy. Wyniki matur uczniowie poznają 5 lipca. Tego dnia dowiedzą się ile zdobyli punktów (wynik procentowy) z przedmiotów obowiązkowych i wybranych przez siebie przedmiotów dodatkowych. Wtedy też otrzymają świadectwa.
MATURA 2016 Matematyka: co pojawi się na maturze z matematyki? [ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI]
MATURA - jakie zadania były w zeszłym roku. MATEMATYKA ZADANIA + ODPOWIEDZI + ARKUSZE
Uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami z układu równań oraz dodatnim ułamkiem nieskracalnym. Do jednego z najtrudniejszych zadań należało obliczenie pola powierzchni graniastosłupa czworokątnego prawidłowego. Na egzaminie maturalnym znalazły się również zadania z prawdopodobieństwa, ciągów arytmetycznych i geometrycznych. Do przeprowadzenie były również dwa dowody: jeden z pola powierzchni, a drugi ze wzoru skróconego mnożenia.
Aby zdać maturę z matematyki 2015 należy uzyskać 30 proc. punktów. Matura z matematyki dla wszystkich maturzystów jest obowiązkowa.
Każdy absolwent, który zdecyduje się przystąpić do egzaminu maturalnego, będzie obowiązkowo zdawał pięć egzaminów. Z języka polskiego – w części pisemnej i części ustnej, z wybranego języka obcego nowożytnego – w części pisemnej i części ustnej, z matematyki – w części pisemnej – przypomina dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik.
WIDEO: MATURA 2015
Autor: Karolina Gawlik/Gazeta Krakowska
Matura 2016. Matematykę muszą zdać wszyscy
Wczoraj ponad 35 tys. maturzystów w Małopolsce pisało obowiązkowy egzamin z języka polskiego . Dziś zadania z matematyki i wiedzy o tańcu.
W całym kraju zdawało maturę 283 tys. 300 absolwentów liceów i techników. Poza nimi do egzaminów przystąpiły osoby ze starszych roczników, które chcą poprawić wynik. Obowiązkowy jest egzamin z języka polskiego i obcego, pisemny i ustny oraz pisemna matematyka, a także jeden przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym.
W XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Krakowie wczoraj egzamin pisało 90 osób. Wszyscy maturzyści wczoraj zdawali język polski na poziomie podstawowym, niektórzy - dodatkowy egzamin rozszerzony.
W części podstawowej pierwszy z tekstów, do którego trzeba było rozwiązać zadania dotyczył „Lalki” Bolesława Prusa, kolejne dwa - języka używanego w internecie, mailach, SMS-ach. Trzeba było też napisać wypracowanie nawiązujące do IV części „Dziadów” Adama Mickiewicza na temat: „Czy warto kochać, jeśli miłość może być źródłem cierpienia”. Ci, którzy są lepsi w interpretacji poezji, na warsztat wzięli wiersz Zbigniewa Herberta „Dałem słowo”.
- Wybrałem wypracowanie - mówił po maturze Konrad Tomaszek z kl. IIIs XXIV LO w Krakowie.
Jego zdaniem pierwszy tekst - fragment „Lalki” Prusa - nie wnosił nic odkrywczego. - Natomiast teksty dotyczące netykiety były ciekawe - stwierdził maturzysta.
- Temat wypracowania, czyli miłość, jest przyjemny dla każdego - żartowała jego koleżanka z klasy Gabriela Mastek z III s. Wyniki egzaminu poznają 5 lipca.
Matura 2016. Pisemne matury potrwają do 24 maja
Dziś matematyka, jutro język angielski. Pisemne matury potrwają do 24 maja, ustne - do 27 maja. Egzaminy w dodatkowym terminie będą od 1 do 17 czerwca, poprawkowe pisemne 23 sierpnia, a ustne od 24 do 26 sierpnia.
Czytaj też:
MATURA 2015. MATEMATYKA. Układ równań z matematyki ODPOWIEDZI + ROZWIĄZANIA + ARKUSZE
MATURA 2015. MATEMATYKA ZADANIA. Prawdopodobieństwo i ciągi geometryczne ODPOWIEDZI + ARKUSZE