Matura 2018 Matematyka Odpowiedzi, Rozwiązania: Matura z matematyki podstawowa strasznie łatwa! Odpowiedzi, Arkusz CKE, Rozwiązania
Matura MATEMATYKA 2018: podstawowa, rozszerzona Zadania, Rozwiązania, Odpowiedzi, Arkusz CKE
Maturzyści musieli w tym roku rozwiązać 25 zadań zamkniętych oraz 9 otwartych. Po egzaminie udało się nam porozmawiać z kilkoma uczniami. Wszyscy podkreślają, że tegoroczny egzamin był dosyć łatwy.
Matura 2018 Matematyka. " W sumie były tylko łatwe zadania"
- W sumie były tylko łatwe zadania, spodziewaliśmy się o wiele trudniejszych. Zadania z prawdopodobieństwa były bardzo łatwe, stereometria też jeśli się pamiętało pojęcia. Myślę, że jest to jedna z łatwiejszych matura na przestrzeni ostatnich lat - mówił z zadowoleniem Rafał Siedlik z I LO w Tarnowie.
- Nie jest źle, mogło być gorzej. Zadania nie były może łatwe, ale też nie jakieś wybitnie trudne. Matury próbne były o wiele trudniejsze - podkreśla Magdalena Zych z I LO.
Również uczniowie innych szkół byli zadowoleni po egzaminie
- Było kilka zadań, które mnie zaskoczyły. Nie podobało mi się zdania z rachunku prawdopodobieństwa oraz geometrii analitycznej, a reszta to w sumie ok - uśmiecha się Monika Chlipała z III LO w Tarnowie.
- Jestem na rozszerzonej matematyce więc nie był to dla mnie trudny egzamin. Dawałam jakoś radę chociaż nie spodziewałam się zadania z odchylenia standardowego, ale poza tym były wzory w tablicach, więc dało się napisać - Dagmara Łoboda z II LO w Tarnowie.
Jutro maturzyści zmierzą się z zadaniami z języka angielskiego, a w środę z matematyką na poziomie rozszerzonym.
Autor: Joanna Urbaniec
Harmonogram pisemnej matury 2018. Terminy egzaminów maturalnych
Data | Dzień | Godzina 9 | Godzina 14 |
4 maja | piątek | język polski pp | język polski pr |
7 maja | poniedziałek | matematyka – pp | język łaciński i kultura antyczna – pp język łaciński i kultura antyczna – pr |
8 maja | wtorek | język angielski – pp | język angielski – prjęzyk angielski – dwujęzyczna |
9 maja | środa | matematyka – pr | filozofia – ppfilozofia – pr |
10 maja | czwartek | biologia – ppbiologia – pr | historia sztuki – pphistoria sztuki – pr |
11 maja | piątek | wiedza o społeczeństwie – ppwiedza o społeczeństwie – pr | informatyka – ppinformatyka – pr |
14 maja | poniedziałek | fizyka i astronomia – pp fizyka i astronomia / fizyka – pr | geografia – pp geografia – pr |
15 maja | wtorek | język niemiecki – pp | język niemiecki – prjęzyk niemiecki – dj |
17 maja | czwartek | język rosyjski – pp | język rosyjski – prjęzyk rosyjski – dj |
18 maja | piątek | język francuski – pp | język francuski – prjęzyk francuski – dj |
21 maja | poniedziałek | język hiszpański – pp | język hiszpański – pr język hiszpański – dj |
22 maja | wtorek | język włoski – pp | język włoski – pr język włoski – dj |
23 maja | środa | języki mniejszości narodowych – pp język kaszubski – pp język kaszubski – pr język łemkowski – pp język łemkowski – pr | języki mniejszości narodowych – pr wiedza o tańcu – pp wiedza o tańcu – pr historia muzyki – pp historia muzyki – pr |
23 maja | środa | godz. 9:00 – matematyka w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pp) godz. 10:35 – historia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr) godz. 12:10 – geografia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr) godz. 13:45 – biologia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr) godz. 15:20 – chemia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr) godz. 16:55 – fizyka i astronomia / fizyka w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr) |
Harmonogram ustnej matury 2018. Terminy egzaminów maturalnych
od 9 do 22 maja (oprócz 13 i 20 maja) | język polskijęzyki mniejszości narodowych język łemkowski język kaszubski |
od 5 do 25 maja (oprócz 6, 13 i 20 maja) | języki obce nowożytne |