
5. Rozwiązując zadania uważnie czytaj polecenia (możesz podkreślać w nich kluczowe/najważniejsze informacje, by nie zapomnieć o niczym, gdy będziesz udzielał odpowiedzi). Zanim zapiszesz odpowiedź upewnij się, że obliczyłeś wszystkie wielkości, określone w poleceniu do zadania.

7. Korzystaj z różnych zbiorów zadań maturalnych.

4. Co drugi dzień rozwiąż cały arkusz maturalny – najlepiej z zegarkiem w ręku. Zadbaj o to, by nic Cię nie rozpraszało.
Usiądź przy biurku, przygotuj tablice matematyczne, kalkulator, linijkę i cyrkiel. Kontroluj czas poświęcony na rozwiązanie zadań z arkusza- czy potrafisz rozwiązać wszystkie w czasie wyznaczonym na egzamin?

6. Jeśli jeszcze nie korzystałeś z arkuszy dostępnych na stronie internetowej CKE www.cke.gov.pl – zrób to. Do każdego z nich dołączone są zasady oceniania rozwiązań.
Sprawdź, czy poprawnie rozwiązałeś zadanie oraz czy sposób, w jaki zapisałeś swoje rozwiązanie jest pełny - czy nie pomija ważnych elementów. Przeanalizuj schematy oceniania rozwiązań, sprawdź, które etapy rozwiązania są istotne i podlegają ocenianiu.
Na stronie internetowej CKE znajduje się również Informator o egzaminie maturalnym z matematyki, a w nim przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami – do niego też warto zajrzeć.