Matura poprawkowa matematyka 2019 - arkusz PDF CKE. Czy...

  Matura poprawkowa matematyka 2019 - arkusz PDF CKE. Czy matura z matematyki była trudna? Zdania podzielone! ODPOWIEDZI 21 08

  Paweł Kaczmarek

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Matura poprawkowa matematyka 2019 - arkusz PDF CKE. Czy matura z matematyki była trudna? Zdania podzielone! ODPOWIEDZI
  1/22
  przejdź do galerii

  Matura poprawkowa matematyka 2019 - arkusz PDF CKE. Czy matura z matematyki była trudna? Zdania podzielone! ODPOWIEDZI ©Matura poprawkowa matematyka 2019 - arkusz PDF CKE

  Matura poprawkowa z matematyki 2019. We wtorek, 20 sierpnia, odbyła się matura poprawkowa m.in. z matematyki. Jak tylko CKE udostępni arkusze z matury poprawkowej, zamieścimy je na naszym serwisie. Przypomnijmy, że do egzaminu w terminie poprawkowym mógł przystąpić absolwent, który nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej albo w części pisemnej w maju.

  Matura poprawkowa matematyka 2019: jakie były zadania. Kiedy wyniki i odpowiedzi?


  Wtorek 20 sierpnia to dzień, w którym maturzyści dostali drugą szansę na zdanie egzaminu dojrzałości. Dzisiaj odbyły się matury poprawkowe m.in. ze spędzającej niektórym sen z powiek, matematyki. Jak oceniają ją sami zainteresowani?

  Matura poprawkowa matematyka 2019. Coraz większy problem


  Matematyka z roku na rok stanowi coraz większy problem młodym ludziom. W bieżącym roku nie zdało jej blisko 20 proc. maturzystów. To o 2 proc. więcej niż w roku 2018. Dla większości z nich jest jeszcze nadzieja na zaliczenie tego wyzwania w postaci sesji poprawkowej, która miała miejsce 20 sierpnia.

  Matura poprawkowa z matematyki 2019. Poprawa z matematyki okiem maturzysty


  Jak maturzyści oceniają tegoroczną poprawkę? Zdania są mocno podzielone. Osoby udzielające się w serwisie Twitter pisały zarówno, że arkusz sierpniowy był trudniejszy niż w maju, co źle rokuje na ich wyniki, ale z drugiej strony niektóre osoby twierdzą zupełnie odwrotnie. Tak rozbieżne zdania mogą wynikać m.in. ze stresu, który bardzo mocno wpływa na poprawę.

  Matura poprawkowa z matematyki 2019. Co jeśli znów powinie się noga?


  Osoby, którym po raz kolejny nie uda się zdać matury, są zmuszeni czekać do maja następnego roku, by móc przystąpić do niej po raz trzeci, wraz z maturzystami z roku szkolnego 2019/2020 oraz tymi, którzy mieli więcej niż jedną poprawkę.

  Matematyka to z pewnością jedna z największych bolączek abiturientów. To właśnie z nią uczniowie liceów i techników mają największe problemy na maturze. Niestety co roku wielu maturzystów musi podchodzić do poprawy, gdyż nie udało im się zdać przysłowiowej królowej nauk za pierwszym razem.

  Matura poprawkowa z matematyki 2019 - terminy  Uczniowie, którzy nie zdali matematyki, języka polskiego lub języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym w pierwszym terminie mają okazję poprawić egzamin już w sierpniu. Na poprawiających czekają dwa terminy:

  [*]20 sierpnia
  - poprawa egzaminów z części pisemnej

  [*]20-21 sierpnia
  - poprawa egzaminów z części ustnej

  Są to jedyne terminy, podczas których uczniowie mogą przystąpić do poprawy wyżej wymienionych przedmiotów.

  Matura poprawkowa 2019. Kto przystępuje do poprawy matury?  Do poprawy matury na poziomie podstawowym mają szansę przystąpić uczniowie, którzy nie zdali egzaminów tylko z jednego przedmiotu pisemnego, czyli nie osiągnęli minimalnego wymaganego poziomu 30%.

  Do egzaminu poprawkowego w tym roku zgłosiło się 3600 osób z Małopolski, w tym 930 z Krakowa.

  A co jeśli ktoś nie zdał 2 przedmiotów?  Dla uczniów, którym podwinęła się noga aż na dwóch przedmiotach, nie mamy dobrych wiadomości. Będą oni mogli przystąpić do poprawy egzaminów maturalnych dopiero w przyszłym roku szkolnym. Mają wtedy obowiązek poprawić owe przedmioty. Można także przystąpić do poprawy matur, których wyniki nie są dla abiturientów zadowalające.

  Wyniki poprawy egzaminu dojrzałości z matematyki  Uczniowie, którzy zdeklarowali chęć przystąpienia do poprawy egzaminu maturalnego z matematyki na wyniki muszą poczekać aż do września. Ich oficjalne ogłoszenie nastąpi niecały miesiąc po poprawkach - 11 września 2019.

  Matura poprawkowa 2018 - zadania  Według danych w zeszłym roku do poprawy matury z matematyki w całej Małopolsce przystąpiło 4303 abiturientów, w tym 1144 w samym Krakowie. Jednak wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że matura poprawkowa była dużo łatwiejsza od tej w maju. Dlatego też ich wyniki były znacznie wyższe.

  Jednak aby uzyskać pozytywny wynik, uczniowie, oprócz podstawowej wiedzy z matematyki, musieli udowodnić także znajomość m.in. ciągów arytmetycznych, kątów, procentów, pierwiastków, funkcji, logarytmów, nierówności oraz obliczania równań z niewiadomymi.

  Na rozwiązanie całej matury uczniowie mieli dokładnie 170 minut. Zadania były podzielone na dwa rodzaje - zamknięte, czyli te jednokrotnego wyboru oraz otwarte - uczniowie sami musieli udowodnić, jak rozwiązać dane zadania i podać pisemnie prawidłową odpowiedź.

  Przykładowe zadania zamknięte z poprawy egzaminu maturalnego z matematyki 2018  [*]Wykresem funkcji kwadratowej f(x ) = x^2 − 2x − 11 jest parabola, której wierzchołkiem jest punkt o współrzędnych
  a. (-2, -3)
  b. (-2, -12)
  c. (1, -8)
  d. (1, -12)

  [*]Dane są funkcje f(x) = 3^x oraz g(x) = f(−x ) , określone dla wszystkich liczb rzeczywistych x . Punkt wspólny wykresów funkcji f i g
  a. nie istnieje
  b. ma współrzędne (1,0)
  c.ma współrzędne (0,0)
  d.ma współrzędne (0,1)

  [*]Funkcja kwadratowa jest określona wzorem f(x)=-3(x-2)(x-9). Liczby x1, x2 są różnymi miejscami zerowymi funkcji f. Zatem
  a. x1+x2=11
  b. x1+x1= -11
  c. x1+x2= 33
  d.x1+x2= -33

  [*]Największą wartością funkcji y=-(x-2)^2 + 4 w przedziale <3,5> jest
  a. 0
  b. 5
  c. 4
  d. 3

  [*]Różnica miar dwóch sąsiednich kątów wewnętrznych równoległoboku jest równa 80 stopni. Kąt rozwarty tego równoległoboku ma miarę W równoległoboku ABCD punkt E jest środkiem boku BC. Z wierzchołka D poprowadzono prostą przecinającą bok BC w punkcie E. Proste AB i DE przecinają się w punkcie F. Wykaż, że punkt B jest środkiem odcinka AF.
  a. 120 stopni
  b. 125 stopni
  c. 130 stopni
  d. 135 stopni

  Przykładowe zadania otwarte z poprawy egzaminu maturalnego z matematyki 2018


  • Rozwiąż nierówność x^2 + 6x - 16< 0
  • W równoległoboku ABCD punkt E jest środkiem boku BC. Z wierzchołka D poprowadzono prostą przecinającą bok BC w punkcie E. Proste AB i DE przecinają się w punkcie F. Wykaż, że punkt B jest środkiem odcinka AF.
  • W ostrosłupie prawidłowym trójkątnym ABCS krawędź podstawy ma długość a. Pole powierzchni bocznej tego ostrosłupa jest dwa razy większe od pola jego podstawy. Oblicz cosinus kąta nachylenia krawędzi bocznej tego ostrosłupa do płaszczyzny jego podstawy.
  • Ze zbioru A={-3,-2,-1,1,2,3} losujemy liczbę a, natomiast ze zbioru B={-1,0,1,2} losuje,y liczbę b. Te liczby są - odpowiednio - współczynnikiem kierunkowym i wyrazem wolnym funkcji liniowej f(x)= ax+b. Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia polegającego na tym, że otrzymana funkcja f jest rosnąca i ma dodatnie miejsce zerowe.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  PUPIL ROKU 2019! Zgłoś swojego psa lub kota oraz hotel/miejsce przyjazne zwierzętom!

  PUPIL ROKU 2019! Zgłoś swojego psa lub kota oraz hotel/miejsce przyjazne zwierzętom!

  WIELKIE ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI 2019

  WIELKIE ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI 2019