Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie...

Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 32. kolejka (gr. mistrzowska)

• Z mojej strony to wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Kielczanie mogą być z siebie zadowoleni, dziś znów udowodnili, że w pełni zasługują na grę w grupie mistrzowskiej. Podobnie jak w Poznaniu niczym nie ustępowali walczącemu o najwyższe cele rywalowi i z podniesionymi głowami mogą schodzić z murawy. Jagiellonia z kolei na pewno nie będzie zadowolona ze swojej postawy i teraz z obawą będzie oczekiwać meczów swoich rywali

• Po słabiutkiej pierwszej połowie, w drugiej w końcu doczekaliśmy się sporych emocji. Dwa gole i walka do samego końca nieco zrekompensowały nam kiepskie pierwsze trzy kwadranse

• I koniec! Podział punktów w Kielcach

• Dobra wrzutka Rymianiaka z prawej strony boiska, ale żaden z zawodników z pola karnego nie sięgnął futbolówki

• I odpowiedź Korony! Po dośrodkowaniu Palanci i złym piąstkowaniu Kelemena przed doskonałą szansą stanął Kwiecień, ale defensor kielczan przestrzelił!

• Było blisko gola! Guti oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i pomylił się minimalnie!

• Pięć minut doliczył sędzia do drugiej połowy

• Vassiljev dośrodkował z lewej strony boiska, a po małej przebitce gospodarze wybili piłkę z własnej szesnastki

• Maciej Górski zmienia Nabila Aankoura

• Z Aankourem już wszystko w porządku, Rymaniak też powoli podnosi się z murawy. Za chwilę pewnie obaj wrócą do gry, tymczasem przy piłce są ich koledzy z drużyny

• Rymaniak i Aankour zderzyli się w polu karnym Jagiellonii i obaj leżą na murawie. Przerwa w grze

• Żółta kartka dla Kwietnia

• Rymaniak dośrodkował z prawej strony boiska, a gospodarze domagają się podyktowania rzutu karnego za rzekome zagranie ręką jednego z obrońców gości. Gwizdek arbitra jednak milczy

• Rozkręcili się gości! Frankowski otrzymał piłkę w polu karnym, ale oddał za lekki strzał i bramkarz Korony interweniował bez żadnego problemu

• Ostatnia zmiana u gości, za Cernycha wchodzi Grzyb

• I znowu blisko gola dla Jagiellonii! Po wrzutce Vassiljeva strzał głową oddał Guti, a futbolówka minimalnie minęła lewy słupek bramki Borjana!

• I odpowiadają goście! Po małym zamieszaniu pod polem karnym Korony groźny strzał oddał Cernych, ale przestrzelił!

• Aj, to już powinna być bramka! Palanca znalazł się oko w oko z bramkarzem, ale minimalnie przestrzelił!

• To mogła być bramka dla kielczan! Pyłypczuk dostał piłkę w polu karnym, ale zamiast oddać strzał z dogodnej pozycji, to próbował podawać i stracił piłkę

• Z zawodnikiem Korony jest już chyba wszystko w porządku i wracamy do gry

• Rymaniak doznał jakiegoś urazu i mamy przerwę w grze

• Rymaniak próbował dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany

• Palanca dośrodkował z prawej strony boiska, Kelemen spokojnie złapał piłkę

• Frankowski próbował zaatakować lewą stroną boiska, ale został powstrzymany przez Markovicia

• Vassiljev! Estończyk starał się sprytnie zaskoczyć Borjana z rzutu wolnego, ale ten zdołał interweniować skutecznie!

• Zmiana u gości. Novikovas schodzi, wchodzi Frankowski

• Aankour spróbował uderzenia sprzed szesnastki, ale futbolówka poleciała prosto w spokojnie interweniującego goalkeepera Jagi

• Sheridan wpadł z piłką w pole karne rywali po podaniu Vassiljeva, ale faulował przy tym Grzelaka

• Marković zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale posłał piłkę za wysoko i grę wznowią zaraz goście

• Żółta kartka dla Góralskiego za taktyczny faul na Grzelaku

• Zamieszanie pod bramką Kelemena! Najpierw Palanca dośrodkował z prawej strony boiska, a następnie uderzać starali się kolejno Abalo i Żubrowski, ale obaj byli blokowani

• Palanca tym razem dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale w tym przypadku gospodarze nie zagrozili bramce Jagiellonii

• Słupek! Palanca dośrodkował z rzutu wolnego, a piłka po strzale głową Kwietnia odbiła się od słupka! Ależ nam się zrobił mecz w tej drugiej połowie!

• Oj odpowiedział lider i to jak! Kapitalny strzał z dystansu Novikovasa i znów mamy remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Novikovas, remis!

• Nabil Aankour dośrodował z lewej strony boiska, piłka w polu karnym spadła pod nogi Pyłypczuka, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza! Jak i czy odpowie lider?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Pyłypczuk, 1:0 dla Korony!

• I teraz goście wznawiają grę

• Jedna zmiana na początek drugiej połowy - wchodzi Vassiljev, schodzi Chomczenowskyj

• Kielczanie na pewno mogą być bardziej zadowoleni po pierwszej połowie. To oni prowadzili przez większość czasu grę, prezentowali dojrzały futbol i trzymali rywali stosunkowo daleko od własnego pola karnego. Goście po za jedną sytuacją nie wyróżnili się niczym szczególnym i na pewno muszą coś zmienić w swojej grze, jeśli chcą myśleć o komplecie punktów

• I teraz pan Tomasz Kwiatkowski zaprosił wszystkich na przerwę

• Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

• Grzelak! Obrońca Korony otrzymał piłkę w polu karnym rywali, poradził sobie z jednym z nich jednym zwodem i oddał groźny strzał, po którym piłka nieznacznie minęła bramkę!

• Rymaniak zaatakował prawą stroną boiska, próbował dośrodkować, ale został zablokowany

• W miejsce byłego zawodnika Śląska Wrocław melduje się Dani Abalo

• A jednak, Jacek Kiełb nie jest w stanie kontynuować gry i zaraz będzie zmieniony

• Chomczenowskyj pada w polu karnym rywali, ale arbiter pokazuje, że nie będzie rzutu karnego

• To mogła, a nawet powinna być bramka dla Jagiellonii! Fiodor Cernych wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale przestrzelił!

• Ziggy Gordon ukarany żółtą kartką za faul na Mroziku

• Koroniarze od początku tego spotkania wyglądają bardzo dobrze. Spokojnie prowadzą grę, nie dopuszczają rywali pod własną bramkę i wcale na boisku nie widać tej różnicy, która dzieli obie ekipy w ligowej tabeli. Goście muszą się obudzić, jeśli chcą powalczyć o komplet punktów

• A teraz z lewej strony boiska dośrodkował Pyłypczuk, ale zrobił to za mocno i piłka minęła wszystkich piłkarzy znajdujących się w polu karnym

• Pierwszy raz od dawna goście zawitali w strefie obronnej swoich przeciwników. Po serii dośrodkowań z obu skrzydeł kielczanie opanowali jednak sytuację, a futbolówkę w swoje ręce złapał bramkarz

• Kallaste dośrodkował z lewej strony boiska, Kelemen bez problemów chwycił futbolówkę

• A teraz Mrozik zdecydował się na strzał z dystansu, jednak i on został zablokowany

• Palanca starał się dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany

• Palanca dośrodkował z rzutu wolnego, ale tym razem białostocczanie poradzili sobie bez problemów

• Aankour faulowany na połowie rywali, za chwilę Korona będzie miała kolejny stały fragment gry.

• Borjan zagrał długą piłkę na połowę Jagiellonii, Kiełb przepuścił ją w stronę Palanci, ale ten nie zdołał do niej dobiec. Grę wznowi od wykopu Kelemen

• Naciska Korona! Przed chwilą oglądaliśmy strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a teraz indywidualnie zaatakował Palanca! Uderzenie Hiszpana zostało jednak zablokowane

• I było groźnie! Ze stojącej piłki dośrodkował Palanca, a Mrozik zdołał oddać strzał w bramkarza. Sędzia dopatrzył się jednak jakiegoś przewinienia i goście wznowią grę z własnego pola karnego

• Mamy okres małej przewagi kielczan, którzy mądrze rozgrywają piłkę na połowie rywala. Teraz w okolicach środkowej strefy faulowany był Żubrowski

• Pierwsza akcja gości. Tomasik dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale Borjan bez problemów złapał piłkę

• I zaczynamy! Od środka gospodarze

• Mecz poprzedziła jeszcze minuta ciszy ku czci zmarłego niedawno byłego trenera Korony, Bogumiła Gozdura

• Piłkarze obu ekip już powoli wychodzą na murawę, początek za kilka chwil!

• Jagiellonia wygrała cztery ostatnie mecze z Koroną, więc zebrani na Kolporter Arenie liczą na przełamanie fatalnej passy. Generalnie bilans wszystkich starć jest po stronie białostocczan - wgrywali oni 18 razy, remisowali dziewięciokrotnie, a w dwunastu przypadkach schodzili z murawy jako pokonani. Bilans bramkowy, 57:44, również jest na ich korzyść

• Najbardziej dramatyczny przebieg miał mecz z końcówki sezonu 2012/2013, rozgrywany w Białymstoku. Gospodarze prowadzili do przerwy 3:0, a końcowym rezultatem był... remis 4:4. Nie mamy nic przeciwko, aby i dzisiaj padło aż osiem goli!

• Jeśli spojrzymy na bezpośrednie mecze obu zespołów, to łatwo będzie nam zauważyć, że w ostatnich latach generowały one naprawdę spore emocje. Korona potrafiła wygrywać przed własną publicznością po 5:0 i 4:1, by potem przegrywać 0:3. Na początku ubiegłego sezonu te drużyny grały mecz inauguracyjny i wtedy nikt o zdrowych zmysłach nie stawiał na kielczan, którzy mieli ogromne kłopoty kadrowe, a ci wygrali 3:2 (choć Jaga po europejskich wojażach wystawiła rezerwowy skład).

• Trwa rozgrzewka piłkarzy obu ekip

Rozgrzewka na meczu Korona - JagielloniaRozgrzewka na meczu Korona - Jagiellonia

• Choć obie ekipy znajdują się w grupie mistrzowskiej, to ich cele na końcówkę tego sezonu są zupełnie inne. Korona tak naprawdę nie gra już o nic - zapewniła sobie utrzymanie i teraz może na luzie podchodzić do każdego kolejnego meczu z nadzieją na napsucie krwi wyżej notowanym przeciwnikom. Jagiellonia z kolei to lider tabeli z aspiracjami na to, by pozostać nim również po 37. kolejce. Czy tak będzie? Jeśli goście chcą to osiągnąć, to na pewno nie powinni gubić punktów w takich meczach, jak ten dzisiejszy

• Radecki
    • Witamy z kieleckiej Kolporter Areny! Już za kilkadziesiąt minut rozpocznie się tutaj drugi zaplanowany na dzisiaj mecz 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Tym razem przenosimy się do grupy mistrzowskiej, a miejscowa Korona podejmie lidera, Jagiellonię Białystok. Czekamy na wielkie emocje!

Damian Wiśniewski

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Korona – Jagiellonia LIVE! Lider zawita do Kielc

Korona – Jagiellonia LIVE! Lider zawita do Kielc ©brak

Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok ONLINE. Najciekawszym zaplanowanym na piątek meczem LOTTO Ekstraklasy jest niewątpliwie starcie pomiędzy Koroną Kielce, a Jagiellonią Białystok. Zespół z Podlasia na tę chwilę jest liderem tabeli i tym spotkaniem może sobie zapewnić pozostanie na tej lokacie przez następnych kilka dni. Relacja LIVE w GOL24 od 20:30.

Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok ONLINE

Ani Korona ani Jagiellonia nie mają w Ekstraklasie rywali z tego samego miasta, ani nawet regionu, więc jeśli chodzi o mecze derbowe… to szukać muszą przeciwników grających w tych samych barwach. Oczywiście to wszystko z małym przymrużeniem oka, ale faktem jest, iż starcia tych dwóch ekip zwykło się nazywać „Żółto-czerwonymi Derbami”. Kto więc jest faworytem tych najbliższych?

Bez wątpienia są nimi podopieczni Michała Probierza. Jagiellonia to zespół, który nieprzypadkowo znalazł się w grupie mistrzowskiej, walczy o końcowy tytuł, a do tego na tę chwilę przewodzi ligowej tabeli. Przyjezdni w poprzedniej serii gier pokonali przed własną publicznością Pogoń Szczecin po golu Cilliana Sheridana i teraz liczą zapewne, na kolejne trafienia swojego zimowego nabytku.

Kielczanie z kolei na pewno już teraz mogą zaliczyć ten sezon do udanych. Od momentu wprowadzenia reformy w rozgrywkach po raz pierwszy udało im się po rundzie zasadniczej znaleźć się w górnej połówce tabeli i teraz wyjątkowo nie muszą martwić się o utrzymanie. Piłkarze mogą grać na luzie i bez kompleksów, a tym zaszkodzić faworyzowanym rywalom. Przekonał się o tym Lech Poznań, który w poprzedniej kolejce co prawda kielczan pokonał, ale zrobił to z olbrzymimi problemami.

Ostatni mecz tych dwóch ekip skończył się zdecydowanym zwycięstwem Jagiellonii, co tylko dodatkowo motywuje podopiecznych trenera Bartoszka. - Przegraliśmy tam dość wysoko, może i zasłużenie. Ale najlepiej będzie, jak ten mecz wyrzucimy z pamięci. Niemądrym byłoby pałać żądzą rewanżu. Musimy podtrzymać naszą dobrą grę i pokazać ją na boisku – powiedział przed tym meczem Rafał Grzelak (za korona-kielce.pl).

Kiedyś mecze tych dwóch drużyn w Kielcach przynosiły olbrzymie emocje. Oglądaliśmy 5:0 dla Korony z fatalną kontuzją Macieja Korzyma, 4:1 dla gospodarzy, w którym to meczu na swoim byłym pracodawcy mścił się Przemysław Trytko, ale też wysokie wygrane gości (0:3, 1:3). Jak będzie tym razem? Miejmy nadzieję, że przede wszystkim emocjonująco!

Sonda

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok. Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Nie zagrają

:
    Korona
    – Radek Dejmek i Mateusz Możdżeń (kartki); Djibril Diaw i Ilijan Micanski (kontuzje)
    Jagiellonia – Karol Świderski i Karol Mackiewicz (kontuzje), Patryk Klimala

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) – w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach sędziował 30 meczów, w których pokazał 84 żółte, jedną czerwoną kartkę i podyktował sześć rzutów karnych. Prowadził dwa mecze Korony (2:1 z Zagłębiem Lubin i 0:2 z Wisłą Kraków) oraz trzy Jagiellonii (0:1 z Lechią Gdańsk, 0:0 z Bruk-Bet Termalicą, 2:0 z Piastem Gliwice).

Ostatnie spotkania

Korona:
    Lech Poznań – Korona Kielce 3:2 (Ekstraklasa)
    Korona Kielce – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 (Ekstraklasa)
    Legia Warszawa – Korona Kielce 0:0

Jagiellonia:
    Jagiellonia Białystok – Cracovia 0:0 (Ekstraklasa)
    Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok 0:1 (Ekstraklasa)
    Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 1:0 (Ekstraklasa)

Ostatnie bezpośrednie mecze:

Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 4:1 (Ekstraklasa)
    Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 1:2 (Ekstraklasa)
    Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 1:3 (Ekstraklasa)

Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W wersji mobilnej mecz dostępny w aplikacji Canal+ Sport Online. Wstęp od 20:00, pierwszy gwizdek sędziego o 20:30. Relacja LIVE z Korona - Jagiellonia w GOL24.pl