Proces budowania swojej przyszłości
Życzył, aby kolejny etap edukacji był nie tylko czasem wysiłku i zmagań, ale również radości z uczestniczenia wraz z rówieśnikami, nauczycielami oraz rodzicami w wielkim procesie budowania swojej przyszłości. – Niech ta przyszłość będzie jak najlepsza. Tego Wam życzę z całego serca i z całego serca Wam na ten nowy rok szkolny błogosławię – zakończył metropolita krakowski.
Słowa metropolity nabierają znaczenia w kontekście tego, że od tego roku szkolnego na świadectwach nie będzie religii ani etyki, nie będą te przedmioty wliczane do średniej.
Zmiany dotyczące religii
Od roku szkolnego 2024/2025 lekcje religii i etyki miały być organizowane w sposób bardziej elastyczny, gdy liczba zgłoszonych na naukę religii uczniów w poszczególnych oddziałach lub klasach w szkole lub dzieci w przedszkolu jest niewielka. Zgodnie z przepisami przedszkole i szkoła organizują lekcje religii w oddziale przedszkola lub oddziale (np. w klasie I a) szkoły, jeżeli na naukę religii zgłosi się nie mniej niż siedmioro wychowanków danego oddziału w przedszkolu lub uczniów danego oddziału (danej klasy) w szkole. Jeśli na naukę religii zgłosi się mniejsza liczba dzieci, przedszkole i szkoła organizują dla nich naukę w grupie międzyoddziałowej lub w grupie międzyklasowej.
Promienie słoneczne mogą powodować nowotwór skóry. Jak się chronić?
