Wielu mieszkańców protestuje przeciw inwestycji, uważając, że to "niszczenie" skrawka dzikiej przyrody na rzecz ścieżki rowerowej i stworzenia infrastruktury piknikowej.
W magistracie wyjaśniają, że realizacja zadania oparta została o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego z 2018 r., który jest dokumentem zgodnym z „Kierunkami rozwoju i zarządzania terenami zieleni w Krakowie na lata 2019-2030”.
Po rozmowach z mieszkańcami podjęta została decyzja o wprowadzeniu korekty w strefie rekreacyjno-edukacyjnej. Ograniczona zostanie ilość elementów małej architektury oraz przeprowadzona będzie korekta przebiegu podestów. Wprowadzone zmiany uzgodnione zostaną z Wydziałem Kształtowania Środowiska.
Kraków. Kolejny protest w obronie łąk nad Rudawą. Mieszkańcy...
W przetargu na inwestycję wybrana została najtańsza oferta opiewająca na kwotę nieco ponad 8,8 mln zł. Zadanie ma być w 85-procentach dofinansowane przez Urząd Marszałkowski ze środków unijnych. Założenie jest takie, że inwestycja musi być zrealizowane jeszcze w tym roku i takie też są plany Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie odpowiadającego za realizację.
Inwestycja nad Rudawą ma być częścią większego projektu ogólnomiejskiego „Wisła łączy”, polegającego na rozszerzeniu bulwarów Wisły o jej dopływy (Rudawę, Wilgę, Dłubnię, Prądnik/Białuchę) oraz stworzenie nowego zagospodarowania tego terenu.
Ile wydajemy na aktywność fizyczną?

- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Zrujnowany Kazimierz, szare Stare Miasto. Pamiętacie jeszcze taki Kraków?
- Góralskie królestwo Marty i Dawida Kubackich. W Szaflarach zbudowali piękny dom
- Te ZNAKI ZODIAKU będą obrzydliwie BOGATE
- Jakie linie tramwajowe planowane są w Krakowie w najbliższych latach? LISTA