Mistrzostwa Europy w kajakarstwie slalomowym w Krakowie w kategorii K1 [ZDJĘCIA]

Redakcja
Sobota była dniem niespodzianek w Mistrzostwach Europy w Kajakarstwie Slalomowym. Najpierw w C-1 złoty medal zdobył Niemiec Jan Benzien, potem na najwyższym podium w K-1 stanął Czech Jiri Prskavec , a czwarty był Polak Dariusz Popiela. Kanadyjki kobiet (C-1) wygrała Francuzka Caroline Loir.

W kanadyjkach mężczyzn broniący tytułu z Augsburga, Niemiec greckiego pochodzenia Sideris Tasiadis "zarobił" dwie sekundy karne i to pozbawiło go zwycięstwa na rzecz Benziena, dobrze wspominającego tor KOLNA jeszcze z czasów, gdy startował w mistrzostwach młodzieżowych. Polak Wojciech Pasiut zajął w finale 7.miejsce.

Sensacyjny przebieg miała "królewska" konkurencja K-1 mężczyzn. Zwyciężył 20-letni Czech Prskavec. - Nie spodziewałem się, że tak szybko zostanę mistrzem Europy - przyznał po ceremonii wręczenia medali. Ojciec młodego prażanina, także Jiri, był brązowym medalistą mistrzostw świata.

Mimo bezbłędnego przejazdu Dariusz Popiela już po raz trzeci skończył ME na czwartej pozycji, największym przegranym krakowskich mistrzostw jest jednak złoty medalista z Londynu, Włoch Daniele Molmenti - dopiero siódmy.

Caroline Loir powtórzyła sukces z 2011 roku, Polka Anna Ingier skończyła zawody na 8. miejscu.

Możesz wiedzieć więcej!Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!