Młodzieżowo Słowo Roku 2021
Ostatecznego zwycięzcę tegorocznej edycji poznamy pod koniec grudnia. Głosy można oddawać na stronie sjp.pwn.pl – gdzie można wskazać jedno słowo z listy, które naszym zdaniem zasługuje na Młodzieżowe Słowo Roku 2021.
Drugi etap plebiscytu kończy się o północy 30 listopada. Wyniki będą znane na początku grudnia. Jury wybierze też trzy słowa z pierwszego etapu, które uzna za najciekawsze językowo.
Zobacz: Polska młodzież przestaje się akceptować

- Pamiętajmy, że dla młodych ludzi rzeczywistość realna i wirtualna, to dwa oblicza tej samej rzeczywistości, więc nic dziwnego, że młoda polszczyzna w dużej mierze rodzi się i dojrzewa w sieci, a potem przenika do potoczności. Młode słowa mają to do siebie, że często - tak jak sus, czyli podejrzany – swoje życie zaczynają w grze lub śpiulkolot, czyli miejsce do spania – w żartobliwym memie, aby potem stać się popularnymi wiralami i zagościć w codziennej, nie tylko internetowej, komunikacji nastolatków
- powiedziała w czasie rozmowy z PAP, prof. Anna Wileczek, członkini jury plebiscytu.
Czytaj także:
Młodzieżowe Słowa Roku z ubiegłych lat to:
- sztos (2016).
Definicja: coś fajnego, niesamowitego, fantastycznego. - XD (2017).
Definicja: słowo, a raczej emotikon używany głównie przez uczniów gimnazjum. Wyraża zdziwienie/ podziw/ rozbawienie jakąś sytuacją. - dzban (2018).
Definicja: osoba niezbyt inteligentna, niewygadana, a do tego bardzo niemiła; cham, a przy tym głupek. - alternatywka (2019).
Definicja: dziewczyna o alternatywnych upodobaniach i zachowaniach.
Zobacz też:
Nauka zdalna wróci w grudniu 2021 - znamy decyzję Ministerst...
Dramat nauczycieli. Znów nie mogą spać po nocach. Najlepsze ...