Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Myślenicka orkiestra zagra w Operze Krakowskiej

Paweł Gzyl
Michael Maciaszczyk i Myślenicka Orkiestra Kameralna "CONCERTINO" w Dreźnie
Michael Maciaszczyk i Myślenicka Orkiestra Kameralna "CONCERTINO" w Dreźnie Archiwum organizatorów
Podczas koncertu, 21 marca, zostanie wykonana po raz pierwszy w Polsce uwertura "Waldmeister" Johanna Straussa.

Włodek Pawlik to polski muzyk jazzowy, który jako jedyny zdobył słynną nagrodę Grammy. Swoim występem uświetni on galę jubileuszową Myślenickiej Orkiestry Kameralnej "CONCERTINO", która odbędzie się 21 marca 2015 r. o godz. 19 w Operze Krakowskiej.

Orkiestra Kameralna "CONCERTINO" to młody zespół, którego dyrektorem artystycznym od 2014 roku jest Michael Maciaszczyk. Siedzibą orkiestry są oczywiście Myślenice, a dokładnie - sala widowiskowa Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Dzięki doskonałemu zapleczu logistycznemu i przykładnej współpracy z MOKiS i gminą Myślenice zespół stale się rozwija i ma już rozpoznawalną markę nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Dowodem na to są znakomite recenzje krytyków muzycznych, ukazujące się po każdym koncercie orkiestry.

"Orkiestra Concertino oraz maestro Michael Maciaszczyk oczarowali publiczność (…). Imponujący dla melomanów był sposób, w jaki maestro Maciaszczyk porozumiewał się z orkiestrą (…). Każdy najmniejszy ruch batutą malował piękny obraz, który w znakomity sposób odzwierciedlała w brzmieniu orkiestra (…)." - napisał w styczniu tego roku niemiecki "Mitteldeutsche Zeitung".
"CONCERTINO" tworzą wykwalifikowani muzycy, dla których bardzo istotną sprawą jest zarówno wysoki poziom artystyczny jak i więź emocjonalna, gwarantująca wyjątkową atmosferę pracy orkiestry i pozwalająca na pełną identyfikację każdego artysty z zespołem i szczególnym miejscem, jakim są Myślenice.

Istotnym elementem pracy orkiestry jest dbałość o kulturę dźwięku oraz różnorodność języków światowej muzyki. Bardzo intensywna praca i zaangażowanie orkiestry przynoszą wyśmienite rezultaty artystyczne przyjmowane z wielkim entuzjazmem przez publiczność w wypełnionych salach koncertowych. Kreowanie nowatorskich projektów, związanych z interdyscyplinarnym podejściem do sztuki, pozwala na poszukiwanie nowych wartości artystycznych z wybitnymi twórcami. Potwierdzeniem wyśmienitej kondycji orkiestry jest fakt, iż zaproszenie do wspólnego muzykowania zostało przyjęte przez wspaniałych artystów o randze międzynarodowej.

Orkiestra koncertuje w swojej siedzibie oraz w wielu innych miastach Małopolski, jest zapraszana na szereg imprez o randze międzynarodowej (Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Festival dell'arte w Wojanowie) oraz cykliczne tournee zagraniczne. W najbliższym czasie z orkiestrą występować będą: Włodek Pawlik (zdobywca nagrody Grammy Awards 2014), Volkhard Steude (koncertmistrz Wiener Philharmoniker) oraz Guy Braunstein (koncertmistrz Berliner Philharmoniker), Bernhard Heinrichs (Züricher Oper).

Marcowy koncert uświetni zdobywca nagrody Grammy Awards 2014 - Włodek Pawlik, pianista i kompozytor. Podczas koncertu zostanie wykonana po raz pierwszy w Polsce uwertura "Waldmeister" Johanna Straussa. Program uzupełnią kompozycje: Włodka Pawlika "II koncert fortepianowy" i Modesta Musorgskiego "Obrazki z wystawy".

Bilety w cenie od 100 do 160 zł są do nabycia w Operze Krakowskiej, w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu oraz elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej www.ticketpro.pl.

Michael Maciaszczyk - skrzypek i dyrygent pochodzący z Opola. W wieku 21 lat otrzymał w Akademii Muzycznej w Poznaniu tytuł magistra sztuki z wyróżnieniem - za szczególne osiągnięcia artystyczne. W 1998 wygrał konkurs na koncertmistrza Wiener Kammerorchester, a rok później rozpoczął pracę w Wiener Philharmoniker i Staatsoper Wien. Jest także skrzypkiem w prestiżowym zespole Filharmonii Wiedeńskiej - Toyota Master Players. Koncertuje z najwybitniejszymi osobistościami świata muzycznego. Jako wykonawca występował na całym świecie w najbardziej prestiżowych salach koncertowych. Obecnie jest dyrektorem artystycznym "CONCERTINO".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska