
Rzeszów: Zamek Lubomirskich
Zadaniem Zamku Lubomirskich w Rzeszowie było odpieranie najazdów tatarskich. Do dnia dzisiejszego można zwiedzać i podziwiać bastionową fortyfikację oraz fosę otaczającą zamek. W 1820 kompleks został przejęty przez władze austriackie i zaadaptowany do celów sądowniczych oraz więziennych. W czasach II wojny światowej był on hitlerowskim miejscem kaźni, a w czasach PRL-u miejscem tortur i egzekucji.

Rzeszów: Podziemna Trasa Turystyczna
Podziemna Trasa Turystyczna to jedna z głównych atrakcji Rzeszowa. Pod jednym z domów w centrum miasta znajdują się liczne korytarze oraz pomieszczenia piwniczne, służące dawniej za magazyny miejskie. Zwiedzanie odbywa się wraz z przewodnikiem, który opowiada o historii miasta i legendach z nim związanych. Wybierając się na wycieczkę trasą turystyczną warto pamiętać o zabraniu ze sobą swetra lub kurtki, ponieważ temperatura jest dużo niższa niż na zewnątrz.

Rzeszów: Schron atomowy "Marysieńka"
Schron atomowy "Marysieńka" to jeden z czterech tego typu obiektów w Polsce. Jest on całkowicie przystosowany do warunków wybuchu wojny nuklearnej. W środku znaleźć można m.in. hydrofornię z własnymi studniami głębinowymi, kwatery sanitarne, dalekopisy oraz rozdzielnię elektryczną. Można także skorzystać i wypróbować działający odbiornik OK do nasłuchu radiowego.

Rzeszów: Muzeum Dobranocek
Odwiedziny w rzeszowskim Muzeum Dobranocek to prawdziwa podróż sentymentalna. Znajdziemy w nim bowiem oryginalne lalki z naszych ulubionych dobranocek, m.in. kukiełki Jacka i Agatki. Oprócz tego można zrobić sobie zdjęcie z najsłynniejszym polskim misiem - Misiem Uszatkiem, jak również misiem Coralgolem lub Pingwinem Pik–Pokiem.
A co z Bolkiem i Lolkiem, Reksiem lub szpiegiem z Krainy Deszczowców? Z nimi też możemy się przywitać i powspominać czasy dzieciństwa.