
Cyprina islandzka (Arctica islandica) – 507 lat
Ten małż stał się sławny w ostatnich latach za sprawą jednego z przedstawicieli swojego gatunku, który otrzymał imię Ming. Wyłowiono go w pobliżu Islandii w 2006 roku, a badania mające ustalić jego wiek, pozwoliły oszacować, że w momencie śmierci miał 507 lat.

Gąbka Cinachyra antarctica – 1550 lat
Gąbki to beztkankowe, wodne zwierzęta. Choć ich nieregularne, zmienne i niesymetryczne kształty sprawiają, że większości z nas trudno jest je traktować jako zwierzęta, to jednak nimi są. Co więcej, należą do najstarszych organizmów wielokomórkowych. Cechują się też niezwykle długim życiem. Cinachyra antarctica, choć nie może się równać ze swoją kuzynką, i tak potrafi przeżyć imponujące 1550 lat.

Gąbka Anoxycalyx joubini – 15 000 lat
Wśród gąbek prawdziwą rekordzistką jest Scolymastra joubini, która może żyć nawet 15 tysięcy lat.

Turritopsis dohrnii – nieśmiertelny
Ten gatunek stułbiopława występuje m.in. w Oceanie Spokojnym, u wybrzeży Japonii oraz w Atlantyckich wodach u wybrzeży Panamy, Florydy, Włoch i Hiszpanii. Jak to jednak możliwe, że jest nieśmiertelny? Turritopsis dohrnii posiada zdolność do powrotu ze stadium płciowo dojrzałego do niedojrzałego. Co więcej, takich przekształceń może dokonywać wielokrotnie! Niezależnie od tego czy jest młoda czy dojrzała, ta meduza w stresowej sytuacji niejako odwraca swój cykl życiowy, przekształcając się w kolonię polipa. W ten sposób jest biologicznie nieśmiertelna.