
Na liście najlepszych ogrodów zoologicznych i safari są duże i od dawna uznane atrakcje oraz "wschodzące gwiazdy". Kliknij w naszą galerię i sprawdź, które są w TOP 10

10. Ogród Zoologiczny w Opolu
Ogród zoologiczny w Opolu utworzono już w latach 30-tych XX wieku. Na lokalizację wybrano niezwykle urokliwą Wyspę Bolko na Odrze, na której wówczas mieścił się park. Do dzisiaj wyspa zachowała swój rekreacyjny charakter, przebiegają przez nią ścieżki piesze i rowerowe.
Obecne ZOO zajmuje powierzchnię około 20 ha, przebywa tu ponad 1200 zwierząt z 265 gatunków. Dużą wagę przykłada się tu do działań mających za cel odrodzenie populacji zwierząt zagrożonych wyginięciem. W związku z powodzią w 1997 roku, część ogrodu została zniszczona i musiała być odbudowana. Dzięki temu jednak jest to teraz jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce

9. Chorzów ZOO Silesia – Śląski Ogród Zoologiczny
Powstałe w 1954 roku Zoo Silesia odwiedzane jest rocznie przez około 380 tysięcy turystów i znajduje się tutaj około 312 różnorodnych gatunków, na które składa się ponad dwa i pół tysiąca zwierząt! Położone w Chorzowie zajmuje niemałą powierzchnię 47,5 ha i wpisany został do Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych.

8. ZOO Gdańsk-Oliwa
Pełna nazwa gdańskiego zoo to Miejski Ogród Zoologiczny „Wybrzeża”. Jego początki sięgają 1954 roku. Dużą zaletą jest sama lokalizacja na uboczu najstarszej dzielnicy Gdańska – Oliwy, na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Łącznie zobaczyć można tu około 200 gatunków zwierząt, nawet takich z najodleglejszych zakątków świata.
Część z nich nie występuje już na wolności, więc jest to dla nich szansa na przetrwanie, a dla gości gdańskiego ZOO jedyna okazja, by je zobaczyć. Mieszkające tu kondory wielkie, hipopotamy karłowate czy wilki grzywiaste to niezwykle cenne gatunki, które zagrożone są wyginięciem. Dlatego wizyta w ogrodzie zoologicznym powinna być ważnym elementem edukacji dzieci.