Najpopularniejsi sportowcy juniorzy i seniorzy, trenerzy i drużyny [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

Redakcja
Zakończyło się głosowanie w naszej akcji Sportowiec Małopolski! O tym, kto zasługuje na miano Najpopularniejszego Sportowca Seniora i Juniora, Trenera i Drużyny Roku, zadecydowali nasi Czytelnicy. Zwycięzcy etapu wojewódzkiego dostali od nas atrakcyjne nagrody, m.in. vouchery do wykorzystania w sklepie sportowym.

Plebiscyt Sportowy "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej" odbywał się pod patronatem honorowym marszałka województwa małopolskiego Jacka Krupy i rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie prof. Aleksandra Tyki.

KLIKNIJ i zobacz wyniki głosowania w wielkim finale wojewódzkim

SPORTOWIEC SENIOR
SPORTOWIEC JUNIOR
DRUŻYNA ROKU
TRENER ROKU

**

KLIKNIJ i zobacz relację z gali wręczenia nagród

**

Zobacz zdjęcia wszystkich finalistów >>> KLIKNIJ

Tu możesz sprawdzić wyniki głosowania w etapie powiatowym

Kliknij i wybierz miasto lub powiat:

KRAKÓW
TARNÓW
NOWY SĄCZ
bocheńskibrzeskichrzanowski
dąbrowskigorlickikrakowski
limanowskimiechowskimyślenicki
nowosądeckinowotarskiolkuski
oświęcimskiproszowickisuski
tarnowskitatrzańskiwadowicki
wielicki

W plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca chcieliśmy docenić tych zawodników, trenerów i drużyny, którzy osiągają świetne wyniki, a równocześnie przyczyniają się do popularyzacji sportu i aktywności fizycznej w swoich lokalnych społecznościach. O tym, w czyje ręce trafiły nagrody, zadecydowali w głosowaniu nasi Czytelnicy. Równocześnie nasza redakcyjna kapituła nominowała 10 Asów Małopolski - mistrzów z naszego regionu, którzy osiągają wspaniałe wyniki w skali krajowej czy międzynarodowej.

Najpopularniejsi sportowcy juniorzy i seniorzy, trenerzy i drużyny [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]
prof. Aleksander Tyka, rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie: Mam satysfakcję, że wśród Asów są studenci lub absolwenci AWF Kraków
Najpopularniejsi sportowcy juniorzy i seniorzy, trenerzy i drużyny [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]
Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego: W Małopolsce mamy wielu znakomitych sportowców, którzy odnoszą sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej

- Siłą tego plebiscytu jest to, że poświęcony jest sportowcom wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli _– mówi Dariusz Kołacz, wiceprezes krakowskiego oddziału Polska Press, wydawcy "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego". – _Chcieliśmy w nim nagrodzić zarówno mistrzów świata, jak i sportowe talenty, które dopiero rodzą się w każdym powiecie Małopolski.

Dwa etapy plebiscytu

Plebiscyt dzielił się na dwa etapy. W pierwszym, powiatowym etapie laureaci w każdej z czterech kategorii (sportowiec junior, sportowiec senior, trener i drużyna) zostali wybrani osobno w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i w każdym z małopolskich powiatów. Awansowali oni do wojewódzkiego finału zachowując zdobyte głosy. Spośród nich zostali wybrani Najpopularniejsi Juniorzy, Seniorzy, Trenerzy i Drużyny w Małopolsce w 2017 r.

Zwycięzcy dostali medale i dyplomy. Zostały wręczone podczas uroczystej gali 19 stycznia 2018 roku na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Zwycięzcy finału wojewódzkiego dostali ponadto vouchery do sklepu sportowego. O szczegółach nagród czytaj poniżej.

Ważne terminy

 • Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie plebiscytu rozpoczęło się w poniedziałek, 20 listopada i zakończyło się w czwartek, 14 grudnia o godz. 21.
 • Zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu awansowali do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.
 • W poniedziałek, 18 grudnia, rozpoczęło się głosowanie w wojewódzkim finale.
 • Finałowe głosowanie trwało do piątku, 29 grudnia do godz. 21.
 • Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali Plebiscytu Sportowego 19 stycznia 2018 r. na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie

Nagrody dla laureatów

Zwycięzcy etapu powiatowego we wszystkich kategoriach otrzymali medal i dyplom. Zostały wręczone podczas uroczystej gali 19 stycznia 2018 roku na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Zwycięzcy finału wojewódzkiego w kategoriach Sportowiec Senior, Sportowiec Junior i Trener Roku otrzymali:

 • I miejsce - voucher do sklepu sportowego o wartości 1500 zł

 • II miejsce - voucher do sklepu sportowego o wartości 700 zł

 • III miejsce - voucher na zabiegi w Piwnym SPA w Zakopanem (kąpiel VIP z relaksem w saunie (1h) + masaże relaksacyjne całościowe (1h)

KLIKNIJ i zobacz, jakie atrakcje czekają w Piwnym SPA w Zakopanem

Zwycięzcy finału wojewódzkiego w kategorii Drużyna Roku otrzymali:

 • I miejsce - voucher do sklepu sportowego o wartości 3000 zł

 • II miejsce - voucher do sklepu sportowego o wartości 1500 zł
 • III miejsce - wejściówki do Parku Wodnego w Krakowie (2h)

KLIKNIJ i zobacz, jakie atrakcje czekają w Parku Wodnym w Krakowie

Sportowców nagrodziła też kapituła

Niezależnie od opisanego powyżej wyboru najpopularniejszych, redakcja „Dziennika Polskiego” nominowała mistrzów sportu w plebiscycie 10 Asów Małopolski. Spośród nich nasi Czytelnicy, głosując na tradycyjnych kuponach drukowanych w gazecie, ustalili kolejność laureatów. Ostateczny werdykt zatwierdziła Kapituła, którą tworzą rektor AWF Kraków prof. dr hab. Aleksander Tyka, medaliści olimpijscy Barbara Ślizowska i Robert Korzeniowski, redaktor naczelny „Dziennika Polskiego” Marek Kęskrawiec oraz Krzysztof Kawa i Bartosz Karcz z działu sportowego. Sekretarzem plebiscytu jest red. Jan Otałęga. Kapituła przyznała także nagrodę dla Trenera i Odkrycia Roku oraz wybrała Asa Honorowego.[/cs]

Patronat honorowy
Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie
prof. Aleksander Tyka

Informacji udziela Marek Moskalik - tel. 502 499 867, e-mail: [email protected].

Regulamin:

Załączone pliki:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska