https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nielegalne składowisko niebezpiecznych substancji w Krakowie. Straż zabezpieczyła 9 beczek z olejami przemysłowymi

Ewa Wacławowicz
W trakcie kontroli na jednej z nowohuckich posesji stwierdzono obecność m.in. zużytych akumulatorów, pojemników z niezidentyfikowanymi substancjami oraz beczek zawierających oleje przemysłowe. Na miejsce skierowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, która zabezpieczyła substancje do dalszych badań.

Dzielnicowi oraz funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji VII w Krakowie, również we współpracy z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska, przeprowadzili działania mające na celu przeciwdziałanie nielegalnemu składowaniu niebezpiecznych substancji chemicznych.

Niebezpieczne składowisko

W wyniku kontroli na terenie jednej z posesji w Nowej Hucie ujawniono nieprawidłowo przechowywane niebezpieczne ciecze. Wśród odnalezionych materiałów znajdowały się m.in. zużyte ogniwa akumulatorowe, 18 plastikowych pojemników z nieznaną zawartością oraz 9 stalowych beczek o pojemności 200 litrów, zawierających substancje stwarzające bezpośrednie zagrożenie dla środowiska.

"W związku z tym na miejsce wezwano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, wyposażoną w mobilne laboratorium chemiczne. Pobrano próbki podejrzanych cieczy, a po ich analizie ustalono, że są to oleje przemysłowe, przechowywane w sposób niezgodny z przepisami Ustawy o odpadach" - informuje Bartosz Izdebski z KWP w Krakowie

Sprawa w toku

Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Sprawa pozostaje w toku. "Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji VII w Krakowie prowadzą dalsze dochodzenie, aby ustalić szczegółowe okoliczności związane ze składowaniem niebezpiecznych substancji oraz odpowiedzialność osób zaangażowanych w ten proceder" - dodaje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Okiem Kielara odc. 14

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska