Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nietypowy "gość" podczas targów w Expo Kraków

Redakcja
Rekordowa liczba 335 wystawców z całego świata, setki premier produktów i usługom najnowsze trendy w każdej dziedzinie stomatologii. Do tego konferencje, sympozja, szkolenia i warsztaty, spotkania z polskimi i światowymi ekspertami. Wszystko podczas Międzynarodowych Targów Stomatologicznych Krakdent odywających się w halach Expo Kraków. Specjalnym "gościem" imprezy będzie natomiast... Święta Apolonia.

Mało kto wie, że Andy Warhol ma polskie korzenie: jego babka była Polką. Sam Warhol pochodzi ze Słowacji – jego przodkowie mieszkali w Mikowej Wsi – i zanim osiągnął sukces nazywał się Andrzej Varchola. Co ciekawe, gdy przebywał w Stanach, jego rodzina myślała, że został malarzem… pokojowym. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie świata sztuki bez twórcy pop-artu. Wartość jego dzieł wzrasta szybciej niż obrazów Pabla Picassa. Od 19 do 21 marca w EXPO Kraków podczas Międzynarodowych Targów Stomatologicznych Krakdent będzie można obejrzeć jego „Św. Apolonię” – patronkę stomatologów.

Nazywają ją świętą od bólu zębów. Cieszyła się wielkim kultem w wierzeniach ludowych. Dziś jest nie tylko patronką stomatologów na całym świecie, ale także wydziałów dentystycznych uniwersytetów medycznych, szkół, czasopism czy stowarzyszeń. Święta Apolonia żyła w III wieku naszej ery w Aleksandrii. Za swą wiarę poddana była brutalnym torturom, podczas których usunięto jej wszystkie zęby. Jej postać była inspiracją dla literatów, rzeźbiarzy i malarzy. Na płótnie ukazywali ją m.in. Piera della Francesca, Bernardino Luini, Guido Reni, Francisco de Zurbarán oraz Andy Warhol.

I to właśnie certyfkowany print obrazu twórcy pop-artu będzie można oglądać w trakcie 23. edycji Międzynarodowych Targów Stomatologicznych Krakdent – najważniejszego tegorocznego wydarzenia branży dentystycznej w Polsce. Św. Apolonia występuje na różnych tłach. Do Krakowa przyjadą dzieła, na których wizerunek świętej występuje na żółtym i czerwonym podlewie. Podczas międzynarodowych aukcji wartość dzieła osiągała nawet 80 tys. euro.

Targi Kradent

Dla stomatologów z Polski i z zagranicy odbywające się targi to niezwykle ważne wydarzenie, dzięki któremu mogą prowadzić swój gabinet w zgodzie ze światowymi trendami. Lista tegorocznych premier jest długa i obejmuje produkty i rozwiązania od nowoczesnych unitów przez narzędzia stomatologiczne, mikroskopy, materiały i preparaty wykorzystywane w trakcie zabiegów, po szczoteczki do zębów i produkty dla pacjentów. 

Zakupy i wiedza

Tysiące lekarzy przyjeżdżają do Krakowa nie tylko, by zrobić zakupy, ale także by podnieść swoje kwalifikacje. Targom od lat towarzyszy bogaty program szkoleniowy, który pozwala znacząco zgłębić wiedzę, zdobyć punkty wymagane przez Ministerstwo Zdrowia i poznać doświadczenie światowej klasy specjalistów w niemal każdej dziedzinie stomatologii. Program dedykowany jest lekarzom, technikom dentystycznym oraz higienistkom i asyście dentystycznej.

Część naukowa Targów prezentuje się w tym roku rekordowo. Obejmuje ona blisko 30 spotkań z polskimi i światowymi ekspertami -  konferencje, sympozja, kursy medyczne, oraz warsztaty.

W poprzednim roku Targi Krakdent odwiedziło ponad 12 tys. osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska