Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Noc Teatru w Chrzanowie. Pięć niezwykłych spektakli. Co będzie można zobaczyć w sali teatralnej MOKSiR?

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz
Noc Teatru w Chrzanowie. Pięć niezwykłych spektakli. Co będzie można zobaczyć?
Noc Teatru w Chrzanowie. Pięć niezwykłych spektakli. Co będzie można zobaczyć? Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie
Przed nami jubileuszowa, już 10. edycja Nocy Teatru. Jak co roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, na scenie MOKSiR zobaczymy pięć spektakli najlepszych grup offowych z całej Polski. Na scenę wraca pierwszy spektakl Teatru Imaginarium - Piaskownica w reż. Anety Drzewieckiej, którym zespół zapoczątkował przygodę z tekstami Michała Walczaka. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (25 marca) o godz. 19. Bilety w cenie 50 zł do kupienia w kasie MOKSiR oraz online.

Noc Teatru w Chrzanowie. Pięć niezwykłych spektakli. Co będzie można zobaczyć w sali teatralnej MOKSiR?

Piaskownica wyk. TEATR IMAGINARIUM

Chcemy przypomnieć Wam historię o poszukiwaniu bliskości i miłości, w tragikomiczny sposób opisującą współczesne relacje międzyludzkie. Historię o naszym emocjonalnym kalectwie, o spotkaniu kobiety i mężczyzny, którzy nie potrafią stworzyć związku, nie potrafią być blisko, bo ich kontakt odbywa się za pomocą wzorów ze świata filmów, komiksów i gier komputerowych pełnych agresji. Historię, która w naszej interpretacji zdobyła wiele nagród i zjeździła całą Polskę (od Szczecina po Jabłonkę) za każdym razem wzruszając i nas – wykonawców, i Was – widzów…

REŻYSERIA: Aneta Drzewiecka
AUTOR SZTUKI: Michał Walczak
OBSADA: Agnieszka Szumańska i Tomasz Szreter

Piecuch najwspanialszy na świecie (spektakl lalkowy dla dorosłych) wyk. TEATR BARNABY

Spektakl „O najwspanialszym Piecuchu” to historia jednego z trzech synów starego króla, który chce udowodnić ojcu, że jest wartościowym człowiekiem i „coś z niego będzie”. Wyrusza więc na podbój świata na czarodziejskim koniu. Przy swoim boku ma zaczarowaną szablę, która pokona każdego potwora. Na swojej drodze napotyka wiele przygód. Mierzy się z niejednym smokiem, rozwiązuje także liczne zagadki.

TEKST I REŻYSERIA: Marcin Marzec
LALKI: Marcin Marzec

Cykl życia (spektakl teatru tańca) wyk. DYEMOTION TEATR TAŃCA

„Historia zatacza koło. Czas mija, bywają zdarzenia, w których możemy pomóc uratować komuś życie. Potrzebne są szybkie decyzje. Przekazując komuś płomień dogasającej świecy możemy uratować czyjeś życie. Czas ucieka…”

CHOREOGRAFIA, SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Marian Folga, Agata Bochenek, Natalia Młynarz, Lidia Malinowska.
POMYSŁ HISTORII: Weronika Brandys.
OBSADA: Natalia Młynarz, Maja Stasiowska, Zofia Ryłko, Nela Stasiowska, Natalia Kaszyca, Aleksandra Widzisz, Lidia Malinowska, Agata Kasprzyca, Nikola Lulko, Eiza Sosnowska, Daria Imbrzykowska, Tatiana Sysak, Natalia Mruk, Nadia Wojciechowska, Inga Grzeszna, Julia Głowacz, Sandra Peukert, Agnieszka Cebula, Amelia Ostalecka.
CHARAKTERYZACJA I BODYPAINTING: Marian Folga, Wiktoria Wędzicha, Natalia Młynarz, Aleksandra Widzisz, Anna Lorenc, Wiktoria Sojka
PROJEKTY KOSTIUMÓW Marian Folga.

Odważyłam się zdjąć buty (monodram) wyk. KAROLINA SŁONKA

Historia Poli Nireńskiej to opowieść o urodzonej w Warszawie żydowskiej artystce, która tańczyła w czasach totalitaryzmu w Niemczech, Austrii i Włoszech. O kobiecie, która w przedwojennej Polsce doświadczyła antysemityzmu, niemal całą rodzinę straciła w Zagładzie, a po wojnie poślubiła Jana Karskiego, Sprawiedliwego wśród Narodów Świata. O upartym pokonywaniu kolejnych barier na drodze do wolności i niezależności. O miłościach i o przyjaźniach z artystami światowej sławy. O zagadce tragicznej śmierci w 1992 roku i dlaczego przez kilkadziesiąt powojennych lat odmawiała mówienia po polsku. Spektakl zadaje pytanie: czy w dzisiejszych czasach istnieje ryzyko powtórzenia historii w stosunku do tych którzy są „inni”, w Polsce znowu tworzy się „strefy wolne”, 100 lat temu byli to Żydzi, dzisiaj są to osoby o innym światopoglądzie, innej religii, innego pochodzenia, innej orientacji seksualnej, „inni”. Spektakl gramy ku przestrodze i w nadziei – że historia się nie powtórzy.

REŻYSERIA: Anna Maśka
SCENOGRAFIA: Anna Maśka
Choreografia: Karolina Słonka
Obsada: Karolina Słonka

Miłość Ci wszystko wypaczy (rewia) wyk. MUSICALOWA REWIA ABSURDU

Panie i Panowie! Mes dames et messieur! Ladies and gentleman! Jak się dziś macie? Proszę rozluźnijcie się, wyciągnijcie wygodnie nogi, usiądźcie w fotelach jeszcze głębiej i posłuchajcie o wyjątkowym show! Ośmielcie się wejść do innego świata – naszego świata! Jest to miejsce kolorowe i nieprzewidywalne. Czasem rozedrgane i pełne egzaltacji, innym razem tajemnicze i mroczne. Słuchajcie uważnie, a być może, wśród gąszczu gładkich kroków i niespodziewanych skoków, dosłyszycie powracający wciąż temat, o którym chcemy dziś mówić – a jest nim nic innego, jak cudowna, obezwładniająca – Miłość!
Na scenie zabrzmią znane songi m.in. z musicali: Cabaret, Chicago, A Chorus Line, The Producers!

SCENARIUSZ: Barbara Sanecka
OPIEKA CHOREOGRAFICZNA: Agnieszka Łuczyńska
KREACJA I WYKONANIE: Barbara Sanecka, Kamil Olczyk, Łukasz Walczak
KIEROWNIK MUZYCZNY: Maciej Zaforemski

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska