https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowa fontanna na wadowickim Rynku kusi zimną wodą

mmg
Szymon Góralczyk
Przez ostatnich kilka upalnych dni nowa fontanna na wadowickim Rynku była oblegana przez młodych ludzi szukających ochłody. - Nieraz trudno się tu dopchać, tak jest w wielu chętnych do kąpieli - śmieją się Kamila i Ania z Wadowic, przyglądając się pluskającej się w wodzie trójce dzieci.

Martwią się tylko, że pogoda ma się popsuć. Fontanna działa od maja. Składa się z czternastu granitowych bloków ułożonych jeden na drugim. Ma zamknięty obieg ciągle filtrowanej wody.

Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
JS
gluty+strupy+plastry zostają na sitku

ja myślę, że temat "filtrowania" wody w fontannie jest głębszy. W końcu to "papieskie" Wadowice a więc i "papieska" fontanna. A jak już zostanie święty (papież) to i woda będzie święta a wtedy co tam jakieś filtrowanie... nie ważne, że będzie żur, za to będzie uzdrawiał!
Jak w Lourdes, albo przynajmniej w Ciechocinku!
D
D.
A czy to w ogóle jest dopuszczalne? W Rzymie policja municypalna goni z fontann obcokrajowców. No i "woda jest filtrowana" w Kętach. A co to znaczy filtrowana? Że gluty zostają na sitku? No chyba tylko tyle, ale bakterie przez sitko przechodzą. To zapewne wszyscy wiedzą. Chyba, że mają jakieś super urządzenie, które w obiegu zamkniętym, przy takim przepływie jak na zdjęciu, jeszcze zdołają tę wodę odkazić.
m
mieszkaniec
"Nieraz trudno się tu dopchać, tak jest w wielu chętnych do kąpieli" trudno żeby było inaczej skoro jest to jedyne miejsce na tej betonowej patelni gdzie można sie ochłodzić, bo cienia na tym placu również jak na lekarstwo.Niestety, nie zawsze zmiana czegoś na nowe przynosi plusy.
I teraz poczekam na minusowanie przez pracowników UM którzy muszą reagować na negatywne wpisy w sieci.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska