Małgorzata Cygnarowicz wyjaśnia, że Sądeckie Wodociągi posiadają trzy stacje uzdatniania wody.
- Spółka korzysta z kilku źródeł zaopatrzenia w wodę, m.in. z ujęcia poddennego, infiltracyjnego na rzece Dunajec. Tam pobór wody ma miejsce pod dnem, nie z nurtu rzeki - tłumaczy.
Oznacza to, że nawet przy minimalnym poziomie lustra wody spółka jest w stanie w sposób ciągły świadczyć usługi dla mieszkańców.
- Przedsiębiorstwo korzysta także ze studni infiltracyjnych oraz ujęcia wód podziemnych - tłumaczy Cygnarowicz i dodaje, że Sądeckie Wodociągi produkują około 14 tysięcy metrów sześciennych wody na dobę.
- Jest to ilość w zupełności zabezpieczająca potrzeby klientów - podsumowuje.
Małgorzata Cygnarowicz zapewnia również, że woda dostarczana przez spółkę jest najwyższej jakości.
- Jej parametry są na bieżąco sprawdzane i analizowane w akredytowanym laboratorium badań wody Sądeckich Wodociągów. Przedsiębiorstwo jest także kontrolowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie. Ostatnia kontrola sanepidu, jak i poprzednie wykazują, ze woda Sądeckich Wodociągów spełnia wszystkie parametry wody zdatnej do spożycia - zapewnia.
Ponadto w upalne dni mieszkańcy i turyści mogą korzystać ze zdrojów wody pitnej zamontowanych przez Sądeckie Wodociągi m.in. na sądeckim rynku, przy bazylice św. Małgorzaty, czy na Pumptracku. Ulgę w skwarze przynoszą także kurtyny wodne. Można się pod nimi ochłodzić w Nowym Sączu, m.in. na sądeckim rynku, czy Pumptracku oraz w okolicznych gminach: Stary Sącz, Nawojowa i Korzenna.
WIDEO: Podwodny ślub? To możliwe!
Źródło: STORYFUL/x-news
