Nowy Sącz i Limanowa. Pijane matki narażały życie dzieci....

  Nowy Sącz i Limanowa. Pijane matki narażały życie dzieci. Jedna już ma zarzuty, druga czeka

  Zdjęcie autora materiału

  Janusz Bobrek

  Gazeta Krakowska

  Gazeta Krakowska

  Nowy Sącz i Limanowa. Pijane matki narażały życie dzieci. Jedna już ma zarzuty, druga czeka

  ©Policja Limanowa

  Zarzuty kierowania autem w stanie nietrzeźwym, spowodowania kolizji oraz narażenia zdrowia i życia dzieci usłyszała czterdziestolatka z powiatu limanowskiego. W połowie lipca, mając 2,25 prom. alkoholu we krwi, wiozła czwórkę dzieci i zderzyła się z motocyklem. Podobna sytuacja zdarzyła się kilka dni temu w Nowym Sączu. Pijana trzydziestolatka z trójką dzieci w samochodzie wjechała w inne zaparkowane auto.
  Nowy Sącz i Limanowa. Pijane matki narażały życie dzieci. Jedna już ma zarzuty, druga czeka

  ©Policja Limanowa

  Prokuratura Rejonowa w Limanowej wystąpiła o wyznaczenie kuratora reprezentującego interesy czwórki dzieci, których nietrzeźwa matka spowodowała kolizję w Stroniu.
  - Na kobiecie ciążą dwa zarzuty: o kierowanie w stanie nietrzeźwości i narażenie zdrowia i życia dzieci - mówi Mirosław Kazana, prokurator rejonowy w Limanowej.
  Do kolizji samochodu osobowego z motocyklem doszło 15 lipca w Stroniu w powiecie limanowskim. Kobieta uciekła z miejsca zdarzenia, ale po kilkunastu minutach wróciła na miejsce zajścia. Jak się okazało, była nietrzeźwa.
  - Badanie wykazało 2,25 promila alkoholu w jej organizmie. Na domiar złego w pojeździe przewoziła czworo swoich dzieci w wieku: 9, 5 i 2 lata oraz 8-miesięczne niemowlę - informuje Joanna Mól, rzeczniczka limanowskiej policji.
  Podczas kolizji nie ucierpiał nikt w aucie, ani 22-latka, która jechała motocyklem. Na miejsce zdarzenia przyjechał samochodem zaniepokojony mąż 40-latki. Policjanci również od niego wyczuli alkohol.
  - Po zbadaniu jego stanu trzeźwości, okazało się, że i on ma 2 promile alkoholu w organizmie. 41-letniemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy - dodaje Mól. Również on odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwym.


  Nie lepiej w Nowym Sączu


  Na początku sierpnia podobna sytuacja wydarzyła się w Nowym Sączu.
  Tutaj 30-letnia kobieta jechała pijana z trójką swoich małych dzieci, które mają: rok, 3 i 5 lat. Na ulicy Hubala nie zapanowała nad swoim samochodem i wjechała w zaparkowanego minivana. Jak udało się ustalić nowosądeckiemu portalowi dts24, nie był to pierwszy przypadek, kiedy kobieta naraziła na niebezpieczeństwo swoje dzieci. W lipcu bez opieki pozostawiła je w środku. Maluchy szukając mamy wyszły na balkon i wołały pomocy. Strażacy przy pomocy drabiny dostali się na balkon. W obu przypadkach policja zajmuje się sprawą.

  Sprawa dla policji i sądu


  - Po zdarzeniu z 21 na 22 lipca wszczęliśmy postępowanie dotyczące narażenia małoletnich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki nad nimi, a w dalszej kolejności pod kątem prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji - informuje asp. Iwona Grzebyk-Dulak, rzeczniczka sądeckiej policji. W razie postawienia zarzutów kobiecie grożą do 3 lat więzienia.
  Policja skierowała także pismo do Sądu Rejonowego (III Wydział Rodzinny i Nieletnich w Nowym Sączu) w celu rozpatrzenia sytuacji opiekuńczej rodziny. - Wystąpiła również do prokuratury o ustanowienie kuratora, który ma chronić interesy dzieci. Funkcjonariusze poinformowali także o zaistniałej sytuacji Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu, by podjął działania w ramach posiadanych kompetencji - dodaje rzeczniczka policji.

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pijaczki 500+

  Agusia xxx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Siemano. Jak dziś spędzacie dzień upalny? W pracy Się kisicie czy jak Ja w cieniu w lasku z zimnym browarem i zapasem browarów w przenośnej lodóweczce? Miałam iść nad Kamienicę ale same Janusze...rozwiń całość

  Siemano. Jak dziś spędzacie dzień upalny? W pracy Się kisicie czy jak Ja w cieniu w lasku z zimnym browarem i zapasem browarów w przenośnej lodóweczce? Miałam iść nad Kamienicę ale same Janusze ,Grażyny ,Brajanki i Dżesiki nad rzeką i wstyd ,ogólnie to sama patologia 500+ z reklamówkami pełnymi tanich piw i chipsami z Biedry zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale jesteś chłopie Pie.. olniety

  Albert (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  ale jesteś m.tole por.. olnierty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  NAUCZYCIEL ROKU | Trwa głosowanie, można jeszcze zgłaszać kandydatów

  NAUCZYCIEL ROKU | Trwa głosowanie, można jeszcze zgłaszać kandydatów

  HIPOKRATES MAŁOPOLSKI 2018 | [WIELKI FINAŁ WOJEWÓDZKI]

  HIPOKRATES MAŁOPOLSKI 2018 | [WIELKI FINAŁ WOJEWÓDZKI]

  Posiłki w więzieniach czyli tak wygląda jadłospis skazańców [ZDJĘCIA]

  Posiłki w więzieniach czyli tak wygląda jadłospis skazańców [ZDJĘCIA]

  Bezdymna rewolucja: jak nowatorskie wyroby pomagają opornym palaczom

  Bezdymna rewolucja: jak nowatorskie wyroby pomagają opornym palaczom