FLESZ - Zakaz handlu w niedziele i święta

Prezydent podkreśla, że budowa układu kogeneracyjnego to kolejny krok w stronę realizacji koncepcji pod nazwą "Zielony Nowy Sącz".
- Energia, zarówno elektryczna, jak i cieplna, pozyskiwana z gazu to energia zielona. Zmniejszenie ilości energii pozyskanej z węgla oznacza czystsze powietrze w mieście - mówi.
Handzel nie ukrywa zadowolenia z faktu, że spółka miejska pozyskała 100 procent dofinansowania na inwestycję wartą 30 mln zł.
- Pamiętam, że kiedy zostałem prezydentem na moim biurku leżał już list intencyjny dotyczący sprzedaży wszystkich udziałów miasta Nowego Sącza w MPEC za kwotę 24 mln zł. Tutaj jedna umowa jest większą inwestycją w majątek miasta i w majątek MPEC niż cała oferta sprzedaży - zaznacza.
Jak wyjaśnia Paweł Kupczak, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, inwestycja ma zostać zakończona w październiku 2022 roku.
- Wówczas to MPEC stanie się elektrociepłownią, bo oprócz energii cieplnej będzie również produkować energię elektryczną - mówi.
Ilość energii elektrycznej wyprodukowanej w ciągu roku wynosić będzie 4200 megawatogodzin, zaś ilość ta równa się zapotrzebowaniu 4 tys. domów jednorodzinnych. Dzięki układowi kogeneracyjnemu zmniejszy się również użycie węgla.
- Zwykle w ciągu roku wykorzystywaliśmy około 400 wagonów węgla. Po zakończeniu naszej inwestycji liczba ta zmniejszy się o 1/3 - tłumaczy Paweł Kupczak.
Budową systemu kogeneracyjnego zajmie się firma Energico Sp. z.o.o. z Mielca. Piotr Andrusiewicz, jej przedstawiciel, zapewnia, że to modelowa inwestycja w branży energetycznej. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w formule "zaprojektuj i wybuduj".
- Sezon na grzyby trwa. Pani Marta z Muszyny pokazała swoje zbiory
- Pięciogwiazdkowy hotel w słynnym uzdrowisku będzie gotowy w przyszłym roku!
- Sławy w Nowym Sączu. Był Jarosław Kaczyński, teraz pojawił się Jaś Fasola z misiem
- Odpust w sądeckiej bazylice znów przyciągnął tłumy wiernych
- Gmach Instytutu Ekonomicznego powstaje w ekspresowym tempie. Zobaczcie sami