https://gazetakrakowska.pl
reklama
Pasek artykułowy - wybory

Nowy Sącz. Pracownicy sądeckiego MPK nie składają broni. Zorganizowali kolejny strajk na nowosądeckim rynku [ZDJĘCIA]

Klaudia Kulak
Pikieta pracowników sądeckiego MPK na płycie rynku
Pikieta pracowników sądeckiego MPK na płycie rynku Klaudia Kulak
Zgodnie z zapowiedzią pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego kontynuują zapoczątkowaną w ubiegłym tygodniu akcję protestacyjną. Zdecydowali się wyjść na ulicę po tym, jak decyzją Rady Miasta dofinansowanie miejskiej spółki zostało ograniczone o ponad 4 miliony. Kierowcy i pozostali pracownicy miejskiej spółki stanęli wtedy przed widmem zwolnień. Konsekwencje tej decyzji odczują również mieszkańcy miasta ponieważ szukając oszczędności spółka będzie musiała ograniczyć również ilość kursów.

FLESZ - Polskie mieszkania w ogonie Europy?

To już kolejna akcja protestacyjna pracowników sądeckiego MPK. Wcześniej autobusy komunikacji miejskiej zablokowały nowosądecki rynek. Pracownicy chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na trudną sytuacje w jakiej się znaleźli. Na autobusach wywieszone zostały również flagi „Solidarności” i z tym symbolem od ponad tygodnia podróżują po mieście.

W środowe popołudnie grupa pracowników zorganizowała pikietę na nowosądeckim rynku. Zaopatrzeni w flagi i transparenty protestujący przedstawili swoje postulaty. Przygotowali też petycję, którą chcieli przekazać przewodniczącej Rady Miasta oraz prezydentowi.

-Mamy problemy i chcemy je rozwiązać. Domagamy się pełnego dofinansowania MPK i wzywamy władze do tego, aby dbali o majątek miasta do którego spółka również należy. Apelujemy, nie zabierajcie nam miejsc pracy. Nie ograniczajcie też mieszkańcom miasta ilości kursów autobusów- mówił podczas pikiety Wojciech Zygmunt, przewodniczący Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność” sądeckiego MPK

Na spotkaniu pojawił się wiceprezydent miasta Artur Bochenek. Zapewnił, że prezydent oraz zarząd spółki podjęli działania mające na celu wypracowanie takiego rozwiązania, aby odbyło się to bez szkody dla ludzi.

-W imieniu swoim oraz prezydenta zobowiązuję się, że nie pozwolimy zrobić krzywdy ani pracownikom, ani spółce. Pracujemy nad tym, aby znaleźć pieniądze w budżecie i rozwiązać ten problem.- powiedział wiceprezydent Bochenek

Uczestnicy protestu zapowiedzieli również, że jeśli nic się nie zmieni i w budżecie nie uda się znaleźć pieniędzy na ratowanie spółki i jej pracowników, będą protestować do skutku

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Pobierz

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Okiem Kielara odc. 14

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska