- Naszym studentom zależało na możliwości kontynuowania nauki, więc odpowiadamy na ich prośby - mówi dr hab. inż. Mariusz Cygnar, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. - Wybór nie jest przypadkowy. Wcześniej sprawdziliśmy lokalny rynek pracy i porozmawialiśmy z przedsiębiorcami.
Uczelnia otrzymała zgodę ministra nauki i szkolnictwa wyższego na nowy kierunek. Może przyjąć 150 kandydatów: 90 osób na studia dzienne i 60 na zaoczne.
- Przyjęci zostaną absolwenci z tytułem licencjata dwóch kierunków pierwszego stopnia, jakie prowadzimy w Instytucie Ekonomicznym: ekonomii i e-administracji - podkreśla prof. Tadeusz Kudłacz, dyrektor Instytutu Ekonomicznego sądeckiej PWSZ. - Wpływ na nabór na studia będą miały oceny na dyplomie. Nie będzie egzaminu wstępnego.
Jak informują władze PWSZ, uczelni udało się dojść do porozumienia z Zarządem Województwa Małopolskiego w sprawie siedziby Instytutu Ekonomicznego. Umowa bezpłatnego użyczenia budynku przy ul. Jagiellońskiej 61, tzw. Ciuciubabki, zostanie przedłużona najprawdopodobniej o kolejne 10 lat.