https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Odwołanie Marszałek Elżbiety Witek. Konfederacja stawia warunki opozycji. "Chcemy tylko dwóch naszych postulatów"

Maciej Badowski
Opracowanie:
- Kiedy jest czas na stawianie żądań, jeśli nie teraz, kiedy nasze głosy są im potrzebne?- przyznał Korwin- Mikke.
- Kiedy jest czas na stawianie żądań, jeśli nie teraz, kiedy nasze głosy są im potrzebne?- przyznał Korwin- Mikke. Adam Jankowski/ Polska Press
Janusz Korwin Mikke przedstawił warunki po spełnieniu których Konfederacji zagłosuje za odwołaniem marszałek Sejmu Elżbiety Witek. - Chcemy naszych dwóch postulatów: żeby nie było lockdownów i segregacji sanitarnej, i żeby opozycja odrzuciła Nowy Ład - mówił lider partii KORWiN.

Opozycja zbiera głosy aby odwołać marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Konfederacja zgodziła się zagłosować w zgodzie z opozycją, jednak stawia warunki, które skrytykował szef Koalicji Obywatelskiej Borys Budka.

- Jest absolutnym nieporozumieniem zgłaszanie spraw programowych, gdy dyskutujemy o zmianie marszałka Sejmu. Jeżeli wejdziemy w takie kwestie, nie ma szans na stworzenie jakiejkolwiek większości - tłumaczył w rozmowie z Onetem Budka.

Na te słowa w rozmowie z wRealu24 odpowiedział Janusz Korwin-Mikke nazywając te warunki "bardzo umiarkowanymi". - Naszym celem nie jest zdobycie fotela wicemarszałka tylko spełnienie zobowiązań w stosunku do naszych wyborców, którzy chcą więcej wolności- wyjaśnił.

Jak tłumaczył, "Konfederacja pod dwoma znanymi wszystkim warunkami zgodziła głosować się za odwołaniem Elżbiety Witek, tylko to się nie uda, jeśli Paweł Kukiz mówi, że zagłosuje przeciwko". - Gdyby natomiast Kukiz się zgodził, to my nie chcemy żadnego stanowiska. Tylko chcemy naszych dwóch postulatów- mówił.- Żeby nie było lockdownów i segregacji sanitarnej oraz żeby opozycja odrzuciła Polski ład- wyliczył.

Dlaczego Konfederacja stawia warunki akurat teraz? - Kiedy jest czas na stawianie żądań, jeśli nie teraz, kiedy nasze głosy są im potrzebne? – przyznał Korwin- Mikke odnosząc się tym samy do słów Borysa Budki. - Na tym przecież polega polityka- stwierdził.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jerzy Wanski
Nie po to na was głosowałem, żebyście z po, zsl i PZPR obalali prawowita władze i bronili TVN. Czyimi jesteście onucami?
G
Gość
Ta konfederacja przygłupów kompromituje scenę polityczną i nie różni się niczym od lewactwa i bydła z PO !
G
Gość
23 sierpnia, 13:56, śmiechu warte:

stare dziadzisko wieczny kandydat na prezydenta chce stawiać warunki

Bez starego dziadziska nie da się odwołać nikogo. Ale Budce nie chodzi o odwołanie marszałek, tylko o pogadanie sobie na mównicy, bo tylko to potrafi.

G
Gość
Jedyna partia na świecie która nie wierzy w pandemię i szczepionki.

Banda idiotów.
ś
śmiechu warte
stare dziadzisko wieczny kandydat na prezydenta chce stawiać warunki
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska