https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ołeksij Dytiatjew przyjdzie do Cracovii

Jacek Żukowski
Ołeksij Dytiatjew
Ołeksij Dytiatjew fot. Absent69/wikipedia
Zmian w Cracovii ciąg dalszy. Trwa ofensywa transferowa. „Pasy” sięgnęły po ukraińskiego piłkarza Ołeksija Dytiatjewa.

Zawodnik przechodzi badania medyczne. Środkowy obrońca był ostatnio zawodnikiem Karpat Lwów, a do Cracovii przychodzi jako wolny zawodnik. Ma 29 lat i znakomite warunki fizyczne – 196 cm wzrostu i 88 kg wagi.

Od stycznia był piłkarzem Karpat. Karierę zaczynał w Enerhiji Nowa Kachowka, następnie był zawodnikiem takich klubów jak Krymtełpycia Mołodiżne, przez chwilę reprezentował barwy Bukowyny Czerniowce, a następnie, w latach 2013-15 Olimpiku Donieck, zaś w latach 2015-17 w zespole Worskła Połtawa. W ostatnim sezonie w barwach drużyny z Połtawy zagrał 16 spotkań, a w Karpatach 13. 5 lipca rozwiązał umowę z klubem ze Lwowa.

Do Cracovii miał trafić Wojciech Golla, który ostatnio występował w holenderskiej drużynie NEC Nijmegen.
Ten zespół spadł z tamtejszej ekstraklasy i obrońcy nie na rękę była gra w tym klubie. Chciał odejść, choć miał jeszcze roczną umowę. „Pasy” nie dogadały się jednak w sprawie jego kontraktu i/lub odstępnego z Nijmegen. A był on pierwszym wyborem trenera Michała Probierza. Golla był dobrze znany w naszym kraju. Zanim na dwa sezony wyjechał za granicę, grał w Pogoni Szczecin.

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska