
Pływanie – półfinał w wyścigu na 100 m st. grzbietowym
Ksawery Masiuk - ur. 17 grudnia 2004 roku w Tarnowie. Klub: UKS G-8 Bielany Warszawa.
Karierę rozpoczął we wrześniu 2012 roku w UKS-ie Wola Rzędzińska pod okiem trenera Henryka Iwańca. Klub jednak, w związku z remontem basenu w Tarnowie Mościcach zawiesił działalność, i pływak we wrześniu 2013 roku rozpoczął treningi z Marcinem Kacerem w Brzeskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, a następnie przeniósł się do stolicy.
Podczas MŚ juniorów w Limie zdobył cztery złote i dwa brązowe medale. W ME w Rzymie i Otopeni pięciokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, zdobył jeden srebrny i trzy brązowe medale. W MŚ seniorów w Budapeszcie i Doha popłynął po brązowe medale. Także w PŚ zdobył dwa brązowe krążki. W listopadzie ubiegłego roku wywalczył kwalifikację olimpijską na dystansie 200 m stylem grzbietowym czasem 1.56,48 min. Na igrzyskach w wyścigu na 100 m st. grzbietowym osiągnął w półfinale 13. rezultat, natomiast na 200 m nie udało mu się awansować do półfinału, bo w eliminacjach zanotował 17. czas.
Wcześniejsze sukcesy: Czterokrotny mistrz świata juniorów i dwukrotny medalista mistrzostw świata.

Wioślarstwo – 9. miejsce w dwójce podwójnej wagi lekkiej
Katarzyna Wełna - ur. 6 marca 1994 roku w Krakowie (na zdjęciu z lewej). Klub: AZS AWF Kraków.
Pochodzi ze Stanisławic pod Krakowem. Wioślarstwo zaczęła uprawiać w wieku 11 lat. Szkołę podstawową ukończyła w rodzinnej miejscowości, a później podjęła naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w stolicy Małopolski, startując od młodzika do juniora młodszego w barwach UKS 93 Kraków. Po skończeniu liceum dostała się na studia w AWF w Krakowie na kierunek wychowanie fizyczne.
W wieku 19 lat zdobyła w dwójce brązowy medal ME seniorek i wydawało się, że wielka kariera stoi przed nią otworem. Później jednak były poważne kłopoty ze zdrowiem i problemy z nierównym traktowaniem w kadrze. Zmuszona trenować i startować na własny koszt w jedynce wagi lekkiej wywalczyła w tej konkurencji tytuł akademickiej mistrzyni świata. Teraz zaliczy olimpijski debiut w dwójce podwójnej. „Uwierzcie mi, że miałam tyle chwil zwątpień i załamań , rozstań z wioślarstwem, że wracając pamięcią do tych momentów jestem z siebie dumna, że to wszystko przetrwałam” – napisała w mediach społecznościowych przed startem w Paryżu, składając podziękowania za wsparcie dla rodziców oraz trenera Jakuba Urbana i doktora Szymona Fornagiela.
W Paryżu Martyna Radosz i Katarzyna Wełna w wioślarskiej dwójce podwójnej wagi lekkiej zajęły 4. miejsce w półfinale i straciły szansę na zdobycie medalu. Ostatecznie zostały sklasyfikowane na 9. miejscu, gdyż były trzecie w finale B.
Sukcesy: brązowy medal mistrzostw Europy w dwójce podwójnej wagi lekkiej w 2013 roku.