
Kajakarstwo górskie – 10. miejsce w slalomie C-1, ćwierćfinał w kayak crossie
Grzegorz Hedwig - ur. 17 lipca 1988 roku w Nowym Sączu. Klub: Start Nowy Sącz.
Syn sądeczanki Doroty Hedwig, złotej medalistki mistrzostw świata juniorów w kajakarstwie górskim, od wielu lat jest w polskiej czołówce w slalomowej konkurencji C-1. W Paryżu zanotuje trzeci olimpijski występ i powalczy o poprawienie wyniku z poprzednich startów (12. i 14. miejsce). Kwalifikację dla Polski w ubiegłym sezonie wywalczył dzięki wysokiej pozycji w finale mistrzostw świata. W Paryżu awansował do finału slalomu C-1 z 12. wynikiem, a ostatecznie zajął 10. pozycję, natomiast w kayak crossie awansował do ćwierćfinału.
Sukcesy: wielokrotny mistrz Polski w C-1, srebrny i brązowy medalista mistrzostw Europy w drużynie.

Kajakarstwo górskie – 8. miejsce w kayak crossie, 13. w slalomie K-1,
Mateusz Polaczyk - ur. 22 stycznia 1988 roku w Limanowej. Klub: SK Zawisza Bydgoszcz.
Wywodzący się ze Szczawnicy kajakarz slalomowy barw Zawiszy broni od 2011 roku; wcześniej był zawodnikiem Pieniny Szczawnica (1997- 2005), KK Kraków (2006-2009) i AZS AWF Kraków (2010-2011). Jako żołnierz zawodowy kwalifikację w slalomie wywalczył przed rokiem podczas mistrzostw świata w Londynie , zajmując 7. miejsce. W tym sezonie wygrał wewnętrzną kwalifikację i po raz drugi stanął przed szansą wywalczenia olimpijskiego medalu. W Paryżu w kayak crossie awansował do półfinału (8. miejsce), a więc był o krok od strefy medalowej. W slalomie K-1 zajął 13. lokatę, ostatnią nie dającą awansu.
Wcześniejsze sukcesy: wicemistrzostwo świata w slalomie w konkurencji K-1 w 2011 i 2015, brązowy medal mistrzostw świata w konkurencji K-1 w 2013 oraz brązowy i podwójny srebrny medal mistrzostw świata w konkurencji K-1 x 3 odpowiednio w 2006, 2013 i 2018 (w obu startach z Grzegorzem Polaczykiem i Dariuszem Popielą, Michał Pasiut). na igrzyskach w Londynie zajął 4. miejsce.

Kolarstwo szosowe – 8. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego
Katarzyna Niewiadoma - ur. 29 września 1994 roku w Limanowej. Grupa: Canyon SRAM Racing.
Kolarka z Ochotnicy Górnej w Małopolsce, wychowanka Krakusa Swoszowice, mieszka na co dzień w Gironie. Stawała na podium największych wyścigów, w tym prestiżowych Amstel Gold Race, Brabantse Pij, Tour de France Femmes, a w tym roku wygrała klasyk Strzała Walońska, co stawiało ją w gronie faworytek igrzysk w Paryżu w wyścigu ze startu wspólnego. Miała jednak ogromnego pecha, gdyż na 157-kilometrowej trasie olimpijskiej w wyścigu ze startu wspólnego doszło do kraksy i mimo ogromnego wysiłku nie zdołała dogonić zawodniczek, które uciekły w pierwszej grupie. Ostatecznie zajęła 8. lokatę.
Wcześniejsze sukcesy: Złoto mistrzostw świata w kolarstwie gravelowym w 2023 roku, brąz mistrzostw świata elity w 2021 roku.

Kolarstwo szosowe – 12. miejsce w jeździe indywidualnej na czas, 45. w wyścigu ze startu wspólnego
Agnieszka Skalniak-Sójka - ur. 22 kwietnia 1997 roku w Krynicy-Zdroju. Grupa: Canyon-SRAM Racing.
Pochodząca z Żegiestowa kolarka poszła w ślady Katarzyny Niewiadomej, rozpoczynając karierę w WLKS Krakus BBC Czaja Swoszowice, a dziś wspólnie z nią reprezentując barwy grupy zawodowej. Już jako juniorka sięgała po medale mistrzostw Europy, ma też na koncie puchary w mistrzostw Polski, zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i ze startu wspólnego. Największe nadzieje w Paryżu wiązała z tą pierwszą konkurencją, wierząc, że przywiezie medal do rodzinnego domu w Krynicy. Rywalizacja, ze startem i metą w centrum Paryża przy moście Aleksandra III, odbywała się na 32-kilometrowej płaskiej trasie, śliskiej od deszczu, co spowodowało wiele upadków. Polka przewróciła się na rondzie i ukończyła zawody jako 12. W wyścigu ze startu wspólnego była 45.
Wcześniejsze sukcesy: 7. miejsce mistrzostw świata w indywidualnej jeździe na czas, dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw świata juniorek ze startu wspólnego, mistrzyni Europy juniorek.