
Wspinaczka sportowa - brązowy medal w konkurencji na szybkość
Aleksandra Kałucka - ur. 25 grudnia 2001 roku w Tarnowie. Klub: AZS ANS Tarnów.
Bilet do Paryża wywalczyła podczas zawodów kwalifikacyjnych w Budapeszcie. W finale pokonała Chinkę Yafei Zhou, ustanawiając czasem 6.50 s rekord życiowy. W tych samych zawodach szansę na awans straciła jej siostra bliźniaczka Natalia. Pytana o potencjalny medal w Paryżu odpowiadała: Nie mówię „nie”. I miała rację! Ola świetnie biegała po ścianie trzykrotnie poprawiając rekord życiowy. I choć przegrała w półfinale, to przed rywalizacją o brązowy medal zmobilizowała wszystkie siły i pewnie zwyciężyła. Teraz zapowiada, że za cztery lata w Los Angeles znów będzie chciała stanąć na olimpijskim podium, najlepiej z siostrą.
Wcześniejsze sukcesy: W 2022 roku zdobyła Puchar Świata i srebrny medal mistrzostw Europy w konkurencji na szybkość.

Siatkówka - srebrny medal drużyny
Tomasz Fornal - ur. 31 sierpnia 1997 roku w Krakowie.
Klub: Jastrzębski Węgiel.
Jego ojciec Marek Fornal był siatkarzem m.in. Hutnika, a matka Dorota pracowała jako nauczycielka wychowania fizycznego w Krakowie. Siatkówkę zaczął uprawiać w UKS-ie 22, działającym przy Szkole Podstawowej nr 155. W czasie nauki w gimnazjum reprezentował barwy Hutnika Dobry Wynik Kraków. Kilka lat później zaczął odnosić klubowe sukcesy w barwach Jastrzębskiego Węgla. Podczas Gali Polskiej Ligi Siatkówki został okrzyknięty Siatkarzem Sezonu 2022/2023 PlusLigi. Został powołany do reprezentacji, która wygrała turniej kwalifikacji olimpijskich w Chinach jesienią 2023 roku i był jej bardzo mocnym punktem. Przyjmujący kadry zadebiutował na igrzyskach i to w jakim stylu! Jego słowa motywujące kolegów podczas meczu z USA stały się hitem w sieci, ale ważniejsze było to, że podziałały i Polacy awansowali do wielkiego finału. W starciu z niesamowicie grającą Francją okazali się słabsi, ale srebrny medal, pierwszy dla Polski w tej dyscyplinie od 48 lat, i tak jest gigantycznym osiągnięciem.
Wcześniejsze sukcesy: mistrz i wicemistrz świata, mistrz Europy, triumfator Ligi Narodów, klubowy mistrz świata, dwukrotny mistrz Polski, trzykrotny zdobywca Pucharu Polski.

Siatkówka - srebrny medal drużyny
Marcin Janusz - ur. 31 lipca 1994 roku w Nowym Sączu. Klub: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.
Na pierwsze treningi siatkarskie zabierał jego tata Jacek. Pod okiem Kazimierza Mordarskiego uczęszczał do Uczniowskiego Klubu Sportowego w Szkole Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu. Jego rodzice są z wykształcenia inżynierami konstruktorami: ojciec pełni funkcję dyrektora Wydziału Budownictwa w sądeckim Starostwie Powiatowym, natomiast matka Amal, jest projektantką. Marcin Janusz, numer jeden na pozycji rozgrywającego w reprezentacji Polski, od trzech sezonów prowadzi grę ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Odkąd kadrę prowadzi Nikola Grbic, Marcin Janusz jest jego priorytetowym wyborem. Serb nie zawiódł się na swoim podopiecznym także w Paryżu, gdzie drużyna dotarła aż do finału.
Sukcesy: dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów (2022, 2023), dwukrotny mistrz Polski (2018, 2022), mistrz Europy z 2023 roku.

Kajakarstwo - czwarte miejsce w konkurencji K-4 na 500 m
Adrianna Kąkol - ur. 9.09 2001 roku w Krakowie. Klub: KKW-1929 Kraków.
W 2022 roku 21-letnia zawodniczka została dokooptowana do reprezentacyjnej czwórki i okazało się to strzałem w „10”. Łatwo znalazła wspólny język z koleżankami z osady i wspólnie płynęły po kolejne sukcesy. Zdobyły mistrzostwo świata i dwukrotnie mistrzostwo Europy, są też kandydatkami do podium w Paryżu. Przyznany jej w styczniu podczas Gali Mistrzów Sportu w Warszawie tytuł „Nadziei Olimpijskiej Paryż 2024” zobowiązuje. Krakowianka uzyskała wraz z koleżankami z kajakarskiej czwórki awans do finału na 500 m, w którym do medalu zabrakło niewiele, zajęły czwarte miejsce. To oznaczało 5 punktów dla Polski do klasyfikacji igrzysk, w której nasza kadra zajęła 18. miejsce.
Wcześniejsze sukcesy: mistrzyni świata (2022) i mistrzyni Europy (2022, 2023) w K-4 na 500 metrów.