Archiwum Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime
Kickboxing. Znakomicie spisała się 12-osobowa ekipa Wielicko-Gdowską Szkołę Walki Prime podczas mistrzostw Polski, które odbyły się w Mysiadle koło Warszawy. Zdobyła aż osiem medali.

W konkurencji pointfigting (walki przerywane) na najwyższym stopniu podium stanęli: Radosław Onuca w kat. seniorów 94 kg, Aleksandra Kucharz w kat. juniorek 50 kg i Filip Suder w kat. kadetów starszych +47 kg. Ponadto srebrny medal zdobył Mikołaj Drożdż w kat. kadetów starszych +47 kg, a brązowe - Szymon Oblaciński w kat. kadetów starszych +47 kg, Kinga Konieczny w kat. kadetek starszych 50 kg i Dominika Niemiec w kat. kadetek młodszych 37 kg.

- Pointfighting traktujemy bardzo poważnie, nasz klub skupia się przede wszystkim na pracy z młodzieżą, a uważamy tę formułę za świetne przygotowanie do pozostałych konkurencji – podkreślił Onuca, łączący rolę zawodnika i trenera.

W finale swojej kategorii pokonał Łukasz Morżoła (Beskid Dragon Bielsko-Biała) przez przewagę techniczną w trzeciej rundzie. Po występie był bardzo zadowolony ze zwycięstwa.

Debiutujący w formule kick-light Filip Suder, po dwóch wygranych walkach, w tym finale zakończonym przed czasem, zdobył złoty medal wśród kadetów młodszych w kat. 52 kg.

– Pierwszy tytuł jest szczególnie cenny. Przed tym sezonem miałem 5-letnią przerwę w startach, więc taki powrót daje ogromną satysfakcję. Wcześniej walczyłem wyłącznie w taekwondo, w kickboxingu zdarzyło mi się chyba 3-krotnie jeszcze jako kadet – powiedział Onuca (cytat za stroną Polskiego Związku Kickboxingu.

Wyjazd ekipy został dofinansowany ze środków gminy Gdów oraz miasta i gminy Wieliczka.

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Osiem medali ekipy Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime w mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski