W środę (8 maja) od godz. 9 przed Sądem Rejonowym w Oświęcimiu zeznają kolejni świadkowie wypadku ówczesnej premier Beaty Szydło w Oświęcimiu. To już 17 rozprawa i z całą pewnością nie ostatnia. Proces toczy się przeciwko kierowcy fiata seicento, oskarżonego o nieumyślne spowodowanie wypadku z udziałem kolumny Biura Ochrony Rządu. Sebastian Kościelnik nie przyznaje się do winy.
Z aktu oskarżenia przeciwko Sebastianowi Kościelnikowi wynika, że Prokuratura Okręgowa w Krakowie powołała 75 świadków. Podczas zamiejscowych rozpraw w Krakowie, sąd przesłuchał 17 świadków, w tym Beatę Szydło oraz oficerów BOR.
W Oświęcimiu zeznawało już kilkudziesięciu świadków wypadku z 10 lutego 2017 roku. Kolejni zeznają dzisiaj, ciąg dalszy jutro.
Parodia państwa prawa. Jak karetka albo radiowóz choćby zarysuje inne auto jadąc na sygnale to zawsze jest wina kierowcy pojazdu uprzywilejowanego. Bo to jego kierowca ma obowiązek zachować szczególna ostrożność. Inni mają obowiązek umożliwić mu przejazd, ale nic ponad to.