Festiwal rozpoczyna się już dziś seansem filmowym w Planet Cinema i spektaklem teatralnym w Oświęcimskim Centrum Kultury. Jednak już od minionej niedzieli emocje wzbudza budowa sceny.
- Przy produkcji festiwalu nieprzerwanie pracuje 350 osób - zapewnia Marek Bujakowski, producent techniczny TLFO. - Wszystko będzie gotowe w czwartek - mówi.
Nad całością przedsięwzięcia czuwa Darek Maciborek, pomysłodawca i dyrektor artystyczny TLFO, dziennikarz muzyczny RMF FM.
- Czeka na was mnóstwo niespodzianek - Maciborek zachęca do udziału w TLFO. Wymienia przy tym specjalnie przygotowany, trzyczęściowy koncert Scorpions. Legendarna grupa muzyczna wystąpi w najbliższą sobotę o godzinie 23.
- Zabierzcie z sobą telefony komórkowe, by robić wielką sweet focie z muzykami w oprawie światełek - proponuje Maciborek. Dodaje, że będzie też bardzo miło, jeśli cała publiczność zgromadzona tego wieczoru będzie w barwach biało-czerwonych, o co prosił zespół. Bliski kontakt Scorpionsów z publicznością będzie możliwy także dzięki wybiegowi, który zostanie poprowadzony w głąb płyty stadionu.
Będzie można zrobić sobie nie tylko zdjęcie z gwiazdami, ale również „przybić piątkę”.
Scorpionsi zakończą tegoroczne koncerty. Natomiast otworzy go w piątkowe popołudnie kwartet Kandinsky. Wystąpią również m.in. Lao Che, Mesajah, Kasia Kowalska, LP i Julia Pietrucha. Nadal można kupić bilety.
Life Festival Oświęcim 2016: Queen i Perfect [ZDJĘCIA]
WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 5. „Borówka czy jagoda?”
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
>>> Zobacz inne odcinki MÓWIMY PO KRAKOSKU