Oświęcim. Soła wygrała wyjazdowy mecz z Wolanią, okraszony został hat-trickiem Knapika

Przemysław Knapik (przy piłce) strzelił trzy gole dla Soły Oświęcim.
Przemysław Knapik (przy piłce) strzelił trzy gole dla Soły Oświęcim. Fot. Jerzy Zaborski
Oświęcimianie wygrali wyjazdowy mecz z Wolanią Wola Rzędzińska, co było ich obowiązkiem. Blisko punktu na Suchych Stawach był Beskid Andrychów, mający piorunujący finisz. Na trzeciego gola zabrakło czasu.

Oświęcimianie zerwali ze złą tradycją remisów z Wolanią. Po strzale Mateusza Glenia Boruchowi nie udało się opanować piłki, więc do siatki wepchnął ją Krzysztof Hałgas.

Potem swój koncert rozpoczął Przemysław Knapik, który obsłużony prostopadłym podaniem przez Pawła Cygnara popędził na samotne spotkanie z bramkarzem i szansy nie zmarnował.

Jeszcze przed przerwą popularny „Knapol” popisał się skuteczną główką. - W tym momencie zawodnik wypełnił moje zalecenia – mówi z uśmiechem Sebastian Stemplewski, trener Soły. - Przed wyjściem na boisko powiedziałem mu, że ma strzelić gole nogą i głową. W ogóle chodziło nam o to, żeby do przerwy ustawić mecz. Wiadomo, że z upływem każdej minuty mur miejscowych stawałby się coraz twardszy. A – gdyby tak jeszcze to gospodarzom udało się zdobyć gola – czekałoby nas bardzo trudne zadanie.

Wolania Wola Rzędzińska Soła Oświęcim 0:4 (0:3)
0:1 Hałgas 18, 0:2 Knapik 27, 0:3 Knapik 44, 0:4 Knapik 72.
Sędziował: Michał Fudala (Brzesko). Żółte kartki: Wilk, Tadel – Gleń. Widzów: 50.

Wolania: Boruch – Szkotak, Cabała, Szosta (75 Furmański), Nalepka (65 Różak) – Wilk, Adamowski, Tadel, Szatko – Lubera, Maik.

Soła: Koper – Ząbek, Wowra, Drzymont, Jamróz – Gleń (86 Kochan), Szewczyk (55 Stemplewski), Dynarek, Hałgas (82 Skiernik) – Cygnar, Knapik (75 Stanek).

Beskid Andrychów znowu był blisko punktu

- W każdym meczu podejmujemy walkę i jesteśmy blisko punktu, ale czegoś nam brakuje _– analizował Edward Wandzel, trener Beskidu. - _Myślę, że praca wykonana jesienią zaprocentuje w rundzie rewanżowej. Z myślą o przyszłości rozgrywamy każdy mecz.

Hutnika Nowa Huta – Beskid Andrychów 3:2 (3:0)
1:0 Kołodziej 25, 2:0 Kołodziej 59, 3:0 Guja 66, 3:1 Stróżak 83, 3:2 Stróżak 85.
Sędziowała:Angelika Kuryło (Brzesko). Żółte kartki: Śliwa, Fraś. Widzów: 450.

Hutnik: Frątczak – Chlebda (79 P. Filipek), M. Dudek, Kołodziej, Niechciał – Nawrot, Gamrot (67 Murzyn), T. Dudek, Guja, Kołakowski (75 Palonek) – Ochman.

Beskid: Widawski – Kaczmarczyk, Śliwa, Karcz, Zawiła (73 Zaremba) – Gala, Wandzel, Marczyński, Michulec, Moskała (70 Fraś) – Stróżak

Inne mecze:

Wisła II Kraków – Garbarnia Kraków 0:2, Korona II Kielce – Poprad Muszyna 4:0, KP 1929 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Łysica Bodzentyn 1:0, Poroniec Poronin – Spartakus Daleszyce 1:2, Wisła Sandomierz – Cracovia II 1:3, Czarni Połaniec – Sparta Kazimierza Wielka 0:0, Unia Tarnów – Podhale Nowy Targ 3:1.