
Dom dwukondygnacyjny, z dachem dwuspadowym. Projektancki zdecydowali się na zapewnienie pełnej wysokości kondygnacji piętra. Pomieszczenia strefy nocnej są dzięki temu przestronne, jednocześnie konstrukcja dachu może zostać wykonana z popularnych, prostych i szybkich w montażu wiązarów drewnianych, prefabrykowanych.
Powierzchnia użytkokwa: 95,04 m kw. 4 pokoje (pokój dzienny z aneksem kuchennym, 3 sypialnie), 2 azienki, spiżarnia, pomieszczenie techniczne, garderoba.
Koszt realizacji projektu: minimalny, w systemie gospodarczyn - 241 350zł, w systemie zleconym 360 300zł

Ogrzewanie i ciepła woda- przy zastosowaniu kotła gazowego. Kocioł zlokalizowany w pomieszczeniu gospodarczym.
Wody opadowe i roztopowe z powierzchni dachu będą gromadzone w podziemnym zbiorniku, a Ogrzewanie Przy zastosowaniu kotła gazowego. Kocioł zlokalizowany w pomieszczeniu gospodarczym.następnie wykorzystywane do podlewanie terenów zielonych na działce. Wspomagający system podgrzania wody - przy zastosowaniu nergii elektrycznej poprzez grzałkę elektryczną
zainstalowana w zasobniku wody z urządzeń fotowoltaicznych o mocy zainstalowanej elektrycznej mniejszej niż 6,5 kW. Zasobnik wody umieszczony w pomieszczeniu gospodarczym.

Dom 2-kondygnacyjny z dachem 2-spadowym. Rzut na obu kondygnacjach został klarownie podzielony na trzy części, z których dwie strefy pomieszczeń użytkowych są rozdzielone środkowym pasem technicznym. W parterze salon i cześć kuchenno-jadalniana funkcjonują niezależnie. Z kolei na piętrze pomieszczenia sanitarne stanowią bufor między strefą dziecięcą i strefą rodziców. W tym domu każdy z domowników może funkcjonować nie zakłócając spokoju pozostałych osób. Powierzchnia użytkowa: 98 m kw.
Koszt realizacji projektu - 540 187,98 m kw.

aplanowano szereg rozwiązań proekologicznych, które są możliwie proste w realizacji i bezobsługowe podczas użytkowania. Duży nacisk został położony na gospodarkę wodą deszczową. Celowo nie zastosowano rozbudowanych systemów instalacyjnych, które wymagają dodatkowej obsługi w trakcie eksploatacji budynku.
- Rozwiązania bezobsługowe: zadaszenia w parterze i okapy dachu dwuspadowego osłaniają okna przed słońcem, pozwalając na uniknięcie stosowania klimatyzacji latem. Jednocześnie pozwalają na otrzymanie zysków energetycznych zimą. Z kolei zwarta bryła domu i brak okien dachowych ograniczają wydatki na ogrzewanie.
- Ocieplenie budynku wełną mineralną w celu uniknięcia stosowania styropianu generującego wysoki ślad węglowy.
- Instalacja fotowoltaiczna na dachu.
- Wykorzystanie wody deszczowej do podlewania ogrodu (zbiornik wody deszczowej zlokalizowany w strefie gospodarczej).
- Lokalizacja na terenie ogrodu deszczowego, który ma za zadanie wspomóc naturalną retencję i zatrzymać wodę w gruncie.