Otrzeżenie GIF 2019. Kolejny lek wycofany z obrotu - aerozol...

  Otrzeżenie GIF 2019. Kolejny lek wycofany z obrotu - aerozol do nosa

  mw-g

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  GIF ostrzega: kolejny lek został wycofany z obrotu! Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał w piątek (18 stycznia) kolejną decyzję o wycofaniu z obrotu
  1/6
  przejdź do galerii

  GIF ostrzega: kolejny lek został wycofany z obrotu! Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał w piątek (18 stycznia) kolejną decyzję o wycofaniu z obrotu partii leku. Tym razem jest to aerozol do nosa. Masz wycofany lek w swojej apteczce? Sprawdź nową decyzję GIF! ©pixabay.com

  GIF ostrzega: kolejny lek został wycofany z obrotu! Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał w piątek (18 stycznia) kolejną decyzję o wycofaniu z obrotu partii leku. Tym razem jest to aerozol do nosa. Masz wycofany lek w swojej apteczce? Sprawdź nową decyzję GIF!

  Nowe ostrzeżenie GIF 18.01.2019  GIF wycofuje ze sprzedaży kolejne leki. Nowa decyzja GIF (z dnia 18 stycznia 2019) dotyczy leku PecFent (Fentanylium) 400 mcg/dawkę, aerozol do nosa, roztwór, seria: 54304 17, data ważności: 10.2020

  Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpływają informacje, najczęściej od podmiotów odpowiedzialnych, dotyczące wycofania z obrotu serii leków.
  Tym razem GIF otrzymał informację w systemie Rapid Alert od Europejskiej Agencji Leków o podejrzeniu wystąpienia wady opakowania bezpośredniego dla leku PecFent (Fentanylium) 400 mcg/dawkę, aerozol do nosa, roztwór. Wada może skutkować brakiem szczelności opakowania.  Wykryta wada w leku może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów - czytamy w ostrzeżeniu wydanym przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

  W związku z tym GIF podjął decyzję o wycofaniu serii leku PecFent z obrotu.

  Ostrzeżenie GIF: kolejne wycofane leki  Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega: na terenie całego kraju wycofany z obrotu został lek PecFent (Fentanylium) 400 mcg/dawkę, aerozol do nosa, roztwór, seria: 54304 17, data ważności: 10.2020.

  Sprawdź, czy masz wycofaną serię w domu!

  Podmiot odpowiedzialny: Kyowa Kirin Holdings B.V. (poprzednio: Archimedes Development Ltd)

  Wycofany z obrotu lek o nazwie PecFent to opioidowy lek o działaniu przeciwbólowym zawierający fentanyl. Fentanyl to silnie działający syntetyczny lek przeciwbólowy z grupy opioidów. Działa ok. 100 razy silniej niż morfina, ponieważ lepiej rozpuszcza się w tłuszczach i łatwiej przenika przez barierę krew-mózg. Jego głównymi działaniami są zniesienie czucia bólu i uspokojenie.

  Preparat PecFent jest wskazany w leczeniu bólu przebijającego u dorosłych z chorobą nowotworową, którzy w ramach leczenia przewlekłego bólu nowotworowego poddawani są opioidowej terapii podtrzymującej. Preparat zawiera substancję czynną w ilości, która może być śmiertelna dla dziecka.

  Twoje leki wycofano z obrotu. Co zrobić?


  Jeśli znalazłeś na liście wycofanych leków ten, który zażywasz, porównaj jego numer serii z numerem serii na liście. Znajdziesz go na opakowaniu. Jeśli twój lek należy do wycofanej serii, zwróć go do apteki. Możesz poprosić lekarza o receptę na bezpieczny zamiennik twojego leku.

  Co jeszcze możesz zrobić? Sprawdź w poniższej galerii:
  Dni wolne 2019 - kiedy wziąć wolne, żeby było ich jak najwięcej?

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaką kare poniesie producent

  Okok (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Za narażenie życia dużej grupy osób. Może to był akt teroru? Tacy producenci powinni odpowiadać przed sądem jako przestepcy. wszyscy nas trują i maja pełne przyzwoleni.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »