W Muszynie chcą wybudować automatyczny parking
Projekt nowoczesnego parkingu został uzgodniony z konserwatorem zabytków, dlatego praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby został wcielony w życie. Obecnie trwają prace nad dokumentacją techniczną oraz przygotowywane są projekty pod pozwolenia.
Parking modułowy miałby wstępnie powstać przy ul. Rolanda, czyli praktycznie w samym centrum Muszyny, bo tam ciągle brakuje miejsc postojowych. Lokalizacja jednak może się zmienić. Atrakcji przybywa, a turystów z roku na rok jest coraz więcej. Władze miasta przygotowują się do tej inwestycji, szczególnie istotne będzie pozyskanie środków na ten cel, bo jak przyznaje burmistrz nie są to małe pieniądze. Koszt jednego to nawet kilka milionów.
Projekt parkingu w Muszynie robi wrażenie
Przygotowała go firma HSA, architekta Wojciecha Sumleta z Krakowa za ponad 60 tysięcy złotych. Architekci znaleźli rozwiązanie, które pozwoli nowoczesnemu obiektowi wtopić się w otoczenie zabytkowej części miasta. System parkingowy ma zostać obudowany ażurowymi ścianami, które będą pełniły jedynie funkcję estetyczną.
Zastosowany tam będzie systemu kubaturowego oparty o obracające się platformy na samochody. Po dokonaniu płatności piętrowa platforma za pomocą specjalnej windy będzie przemieszczała samochody między piętrami. Podobne rozwiązania są już stosowane w różnych częściach kraju. W regionie sądeckim będzie to pierwszy tego typu parking, tak nowoczesny.
Muszyna inwestuje w turystykę
Muszyna ma największe w Polsce ogrody sensoryczne, a te już niedługo zostaną rozbudowane o chiński, grecki i wiklinowy. Uzdrowisko idzie za ciosem i szykuje kolejne atrakcje, które niezależne od pory roku cieszą się ogromną popularnością. Inwestycje na Zapopradziu to strzał w dziesiątkę. Dowodem na to jest stale rosnąca liczba turystów.
- Na tym nie skończymy, będą dalej powstawały takie miejsca rekreacji. Ogrody to był strzał w dziesiątkę, turyści bardzo pozytywnie to przyjęli, ciągle ich zaskakujemy tymi nowymi kompozycjami - mówi Jan Golba, burmistrz Muszyny.
Słynne już w całej Polsce atrakcje przyciągają turystów jak magnes. Władze gminy uzdrowiskowej ciągle też wzmacniają ofertę budując kolejne. W ogrodach zdrowia powstaje tężnia solankowa, która będzie dostępna jeszcze w tym roku, w przyszłym roku do użytku zostanie oddana wieża na górze Malnik.
- Tak wygląda nowy grobowiec rodziny Koral - twórców „lodowego imperium”
- Przyłapani w czasie przerwy. Nie wiedzieli, że robią im zdjęcia do Google Street View
- Z Krakowa do Nowego Sącza w godzinę już za pięć lat?
- Żegiestów jak malowany. Wymarła miejscowość na zdjęciach z drona
- Niewiarygodne! Część nowego stadionu Sandecji jest wyburzana
Ekspert KIG: W II poł. 2023 r. inflacja zacznie wyraźnie spadać
