Muszyna przyciąga turystów licznymi atrakcjami. Szczególnie upodobali sobie oni ogrody sensoryczne na Zapopradziu. To duża przestrzeń, kilkunastu hektarowa podzielona na różnego rodzaju strefy. Obejmują one ogrody sensoryczne, miłości, magiczne, biblijne, baśni i legend w oparciu o legendy muszyńskie, tematyczne, antyczne, zdrowia i tzw. ogrody żywe, w których mieszkają ptaki, alpaki i białe daniele.
Turyści zaczynają zwiedzanie zazwyczaj od ogrodów na Zapopradziu i idą aż do ogrodów biblijnych przez rynek. To stały punkt wycieczki, każdy, kto przyjeżdża do Muszyny obowiązkowo zwiedza ogrody. Podobnie było w ten weekend.
- Piękna pogoda przyciągnęła do Muszyny licznych turystów spragnionych spacerów i fantastycznych widoków. Każde miejsce w ogrodach cieszyło się wzięciem. Nawet tężnia będąca w budowie miała swoich zwolenników - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Jan Golba, burmistrz Muszyny.
Ogrody powstały dzięki finansowaniu ze środków unijnych. Jak na razie opłaty nie są popierane, ale po zakończeniu okresu trwałości projektu gmina rozważa wprowadzenie biletów wstępu, bo koszty utrzymaniu tak dużego obiektu są bardzo wysokie.
- Tak wygląda nowy grobowiec rodziny Koral - twórców „lodowego imperium”
- Przyłapani w czasie przerwy. Nie wiedzieli, że robią im zdjęcia do Google Street View
- Z Krakowa do Nowego Sącza w godzinę już za pięć lat?
- Żegiestów jak malowany. Wymarła miejscowość na zdjęciach z drona
- Niewiarygodne! Część nowego stadionu Sandecji jest wyburzana
FLESZ - Polacy się starzeją a miasta wyludniają. Jest raport GUS
