Przez cały tydzień trwania projektu, czytelnicy mogli wziąć udział w spotkaniach z Aleksandrą Suławą, nagrodzoną przez tygodnik „Polityka” autorką reportażu „Przy rodzicach nie parlować”, Grzegorzem Strzebońskim – autorem przewodnika „Co warto wiedzieć o krajach, czyli Francja elegancja”, Michałem Szulimem – podróżnikiem, twórcą książki „Miejsce za miejscem, czyli podróży małych i dużych … ciąg dalszy”.
Odbyły się także warsztaty literackie dla rodzin z dziećmi i dla dorosłych warsztaty oulipiańskie (warsztaty literatury potencjalnej).
Z kolei w programie sobotniego pikniku francuskiego znalazły się między innymi pokazy i warsztaty francuskich tańców dworskich w wykonaniu Teatru Tańca Terpsychora, warsztaty podróżnicze „Elegancja Francja” grupy „Poznajemy Świat”, spektakl teatralny pt. „Piękna i bestia” przygotowany przez Studio Teatralne KRAK-ART. Ponadto uczestnicy wydarzenia mogli także zapoznać się z ofertą wydawnictwa Lokator, wziąć udział w warsztatach plastycznych tworzenia papierowych żab i ślimaków, wziąć udział w grach i zabawach i zaprojektować kolekcję ubrań i zaprezentować ją w domu mody.
Dla wielu uczestników projektu nie lada gratką okazała się możliwość zwiedzenia w Bibliotece Głównej, otwartego zaledwie dzień wcześniej, Gabinetu Sławomira Mrożka, pisarza, dramaturga i rysownika o sławie światowej.
Kolejne literackie tygodnie Biblioteki Kraków zaplanowano w lipcu i sierpniu: brytyjski (8–12 lipca) i chiński (5–9 sierpnia).
Finałowym wydarzeniem każdego tygodnia będzie piknik w ogrodzie przy Bibliotece Głównej, z bogatym programem tematycznym.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
