Piłkarska ekstraklasa. Cracovia znowu zmarnowała karnego! I przegrała w Gdańsku z Lechią [ZDJĘCIA]

Lechia Gdańsk - Cracovia
Lechia Gdańsk - Cracovia Piotr Hukało
W meczu 15. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Cracovia przegrała z Lechią w Gdańsku 0:1.

Sztab medyczny Cracovii postawił na nogi Hiszpanów – Airama Cabrerę i Javiego Hernandeza, którzy byli ostatnio kontuzjowani i obaj znaleźli się w wyjściowej jedenastce. To sprawiło, że „Pasy” przystąpiły do tego meczu w optymalnym składzie.

Trener Michał Probierz jednak zaryzykował, bo obaj piłkarze nie byli w pełni sił. I rzeczywiście, po półgodzinie gry Cabrerze odnowiła się kontuzja mięśnia dwugłowego i musiał opuścić boisko.
I zaczęły bardzo ostro, ruszając bez respektu na gdańszczan. Po kilku minutach gry w środku pola, to miejscowi przeprowadzili ciekawą akcję w której strzałem ze skrzydła Konrad Michalak próbował pokonać Michala Peskovicia. Cracovia odpowiedziała strzałem z dystansu w wykonaniu Sergeia Zenjova w 15 min, który był niecelny. „Pasy” grały bardzo odważnie, nie ograniczały się do obrony, tylko same próbowały zaatakować Lechię.

W 28 min kapitalne podanie Cabrery do Wdowiaka zakończyło się sytuacją sam na sam pomocnika „Pasów” z Dusanem Kuciakiem. Bramkarz faulował i goście mieli po chwili mieli rzut karny.
Poprzednie dwie „jedenastki” zmarnował Michał Helik, tę Javi Hernandez – słowacki bramkarz wyczuł jego intencje i spokojnie obronił! Golkiper wrócił do gry po pięciu meczach odpoczynku, ale dostał kartkę i znów siądzie na ławce w najbliższym spotkaniu.

Po zejściu z boiska Cabrery, najbardziej wysuniętym zawodnikiem gości został Marcin Budziński. W 39 min „Pasy” ponownie miały szansę na objęcie prowadzenia, ale finalizujący akcję Damian Dąbrowski nie pokonał świetnie broniącego Kuciaka. Gospodarze nie dochodzili do tak dobrych okazji strzeleckich. Dopiero w 44 min przewrotką strzelał Flavio Paixao, ale niecelnie, a 2 min później Filip Mladenović nie pokonał golkipera Cracovii słabym strzałem z wolnego. Tuż przed gwizdkiem na przerwę chciał zrehabilitować się za niestrzelonego karnego Hernandez – uderzył tuż obok słupka.

Ledwo co zaczęła się II połowa, a Paixao postraszył Kuciaka strzałem z 20 m, z którym spokojnie poradził sobie krakowski bramkarz. Po okresie wyrównanej gry, strzelał z 18 m Sergei Zenjov – Kuciak wykazał się refleksem i wybił piłkę na róg. W 71 min gdańszczanie byli bliscy powodzenia – strzelał z woleja Lukas Haraslin, ale na szczęście dla krakowian – niecelnie. Dwie minuty później było jeszcze groźniej – Niko Datković w ostatniej chwili powstrzymał wślizgiem Artura Sobiecha. Po wejściu Rafała Wolskiego w przerwie gra gospodarzy znacznie zyskała na jakości, a defensywna „Pasów” była wystawiona na trudną próbę. Od czasu do czasu goście „odgryzali się”, jak w 77 min główkujący Datković – piłka poszybowała obok spojenia. W 79 min gospodarze dopięli swego – Paixao poszukał na skrzydle Haraslina, po czym pobiegł w pole karne i głową pokonał Peskovicia po kapitalnym podaniu Słowaka.

Krakowianie nie zasłużyli na porażkę i nie godzili się z nią. Momentalnie ruszyli do ataków. W 83 min uderzał z powietrza Budziński – w ręce Kuciaka. W doliczonym czasie gry z 3 metrów strzelał Michał Helik i znowu górą był Kuciak, wybijając piłkę na róg. W końcówce pole karne rywali zapędził się nawet Pesković!

Lechia Gdańsk – Cracovia 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Paixao 79.
Lechia: Kuciak – Nunes, Nalepa, Augustyn, Mladenović – Michalak (59 Sobiech), Kubicki, Paixao, Łukasik, Haraslin (86 Vitoria) – Arak (46 Wolski).
Cracovia: Pesković – Rapa, Dytiatjew, Datković, Siplak – Zenjov (88 Helik), Dąbrowski, Hernandez (84 Strózik), Gol, Wdowiak – Cabrera (33 Budziński).
Sędziowali: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) oraz Radosław Siejka (Łódź), Adam Kupsik (Poznań). Żółte kartki: Augustyn (6, faul), Kuciak (29, faul), Michalak (45+2, faul). Widzów: 17 089.