FLESZ - Rząd luzuje obostrzenia
Wyróżnienie Best Stream Awards przyznawane jest najważniejszym, najlepszym i najpopularniejszym realizacjom, które na co dzień można oglądać/słuchać za pośrednictwem dedykowanych platform wideo/audio lub w mediach społecznościowych.
To nagroda dla wszystkich instytucji i podmiotów, które uwierzyły w ten projekt Miasta Krakowa. Play Kraków to pierwsza, miejska platforma VOD – powstała w ekstremalnie krótkim czasie i dała pracę wielu krakowskim instytucjom oraz artystom. W tym momencie – nie boimy się tego powiedzieć – konkurujemy z największymi streamingowymi platformami telewizyjnymi i to wyróżnienie sprawia, że rosną nam skrzydła
- mówi Izabela Błaszczyk, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem platformy.
Play Kraków powstało na początku września 2020 roku z inicjatywy Miasta Krakowa. To pierwszy tego typu miejski serwis w Polsce. W pierwszym miesiącu działania w swoim katalogu miał zaledwie kilkanaście materiałów. Dziś jest ich kilkaset. I wciąż przybywa. Do współtworzenia platformy dołączyło kilkanaście instytucji kultury oraz biznesu.
Na Play Kraków można znaleźć spektakle teatralne i operowe, filmy, koncerty, spotkania z ciekawymi postaciami świata literatury czy biznesu, a nawet vademecum wydarzeń hybrydowych. To także miejsce realizacji wielu festiwali, m.in. Festiwalu Muzyki Współczesnej Sacrum Profanum, Krakowskiego Festiwalu Górskiego, literackiego Conrad Festival czy Boskiej Komedii. By skorzystać z materiałów zamieszczonych na platformie, wystarczy założyć darmowe konto.
Platforma nie tylko pozwala na umieszczenie materiału VOD, który można oglądać w dowolnym momencie, ale także na streaming. A jak czytamy na stronie organizatorów Best Stream Awards: wg globalnego raportu WebIndex aż 92 procent internautów ogląda wideo online każdego miesiąca, co oznacza ponad 4 miliardy osób na całym świecie miesięcznie. Wg Ericssona ruch wideo w 2022 r. będzie odpowiadał za 75% całej aktywności użytkowników w sieciach mobilnych. Nie dziwi więc rozwój segmentu wideo online
- dodaje Marta Szkudlarek z KBF-u.
Wśród twórców materiałów, które mogą oglądać użytkownicy w całej Polsce (a wybranych treści także poza granicami naszego kraju), są m.in.: Teatr Groteska, Muzeum Krakowa, Capella Cracoviensis, Teatr Nowy Proxima, Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier, organizator 18. Krakowskiego Festiwalu Górskiego, Akademia Muzyczna w Krakowie, Opera Krakowska, organizator Festiwalu Kultury Żydowskiej, Teatr Łaźnia Nowa, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, Teatr Tańca Terpsychora, Open Eyes Economy, ICE Kraków Congress Centre oraz KBF.
Wszystko to pod jednym adresem: https://playkrakow.com/
- Kraków sprzed niemal stu lat na kolorowych zdjęciach!
- Kolejny słynny sklep wycofuje się z Polski! Jest ich coraz więcej [GALERIA]
- Nowy sklep internetowy Magdy Gessler. Ceny zwalają z nóg. Flaczki za 50 złotych!
- Tropiki zaledwie dwie godziny drogi od Krakowa! [ZDJĘCIA]
- Mieszkania w Krakowie dla milionerów. Tak można mieszkać!
- Andrzej Duda jednym telefonem załatwił otwarcie stoków
