Nasza Loteria

Plebiscyt Osobowość Roku 2020. Oto nasi wspaniali Małopolanie! [ZDJĘCIA]

Agnieszka Aulich
Agnieszka Aulich
Laureaci Plebiscytu Osobowość Roku 2020
Laureaci Plebiscytu Osobowość Roku 2020 Anna Kaczmarz
To już wieloletnia tradycja. Wydarzenie wieńczące nasz plebiscyt Osobowość Roku 2020 odbyło się dziś, podczas uroczystej gali w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

O przyznaniu tytułu „Osobowość Roku 2020” w powiatach i w finale wojewódzkim zadecydowało głosowanie naszych Czytelników - dziękujemy za wszystkie głosy poparcia! Podsumowanie tej edycji jest tak wyjątkowe, jak wyjątkowy był ubiegły rok. Pandemia postawiła bowiem przed nami nowe wyzwania i konieczność działania w zupełnie innych warunkach.

Nie poddaliśmy się jednak, i właśnie uhonorowaliśmy ludzi, którzy wyróżnili się znaczącymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęli sukcesy i zasłużyli się dla lokalnej społeczności.

Jak powiedział, otwierając Galę, prezes krakowskiego oddziału Wydawnictwa Polskapress Grzegorz Nowosielski, dzięki naszej akcji, szersze grono ma okazję poznać wyjątkowych ludzi.

OBEJRZYJ FILM Z GALI WRĘCZENIA NAGRÓD!

Nasi Czytelnicy nagrodzili ludzi działających w regionie, czasem nieznanych w Krakowie, ale na co dzień świetnie sprawdzających się w swojej małej ojczyźnie. Wśród naszych osobowości są przedsiębiorcy, którzy osiągnęli zasłużony sukces, społecznicy i działacze charytatywni, artyści i pracownicy kultury, którzy zarażają pasją mieszkańców swojego regionu, świetni samorządowcy i inicjatorzy wielu wspaniałych akcji, a także naukowcy, którzy rozsławiają nasz region w świecie nauki i wiedzy.

W kategorii Działalność społeczna i charytatywna naszymi bohaterami zostali ludzie o wielkim sercu, wrażliwi, pełni empatii. Jednocześnie to zaangażowani społecznicy, działający na rzecz drugiego człowieka i lokalnej społeczności.

W kategorii Działalność społeczna i charytatywna najwięcej głosów uzyskali:

 1. Justyna Golba-Jaśkowiec
 2. Marek Czerwiński
 3. Dariusz Tylek

Kategoria Kultura, to miejsce nie tylko dla wschodzących gwiazd i uznanych artystów, ale także dla animatorów kultury, pracowników prężnie działających instytucji oraz osób, które w trudnych miesiącach pandemii umożliwiały nam kontakt ze sztuką. Warte podkreślenia jest to, że osiągnęli sukcesy pomimo ograniczeń działalności kulturalnej, które narzuciła szerząca się pandemia.

W kategorii Kultura najwięcej głosów uzyskali:

 1. Sylwia Balon
 2. Daniel Stasielak
 3. Karol "Friz" Wiśniewski

Także dla ludzi biznesu miniony rok był bardzo trudny. Wiele firm znalazło się w trudnej sytuacji. Na prestiżowy tytuł Osobowość Roku 2020 z pewnością zasługują przedsiębiorcy, którzy dobrze poradzili sobie z przeciwnościami losu, utrzymali dynamiczną działalność firmy i zatrudnienie, a jednocześnie zadbali o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników.

W kategorii Biznes najwięcej głosów uzyskali:

 1. Piotr Legerski
 2. Bogdan Pajka
 3. Szczepan Kroczek

W kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna wyróżnieni zostali nie tylko samorządowcy, ale także inne osoby, którzy przez swoje działania przyczyniają się do rozwoju i lepszego życia lokalnej społeczności. Miniony 2020 rok był sprawdzianem dla wszystkich samorządowców oraz polityków z naszego regionu. W obliczu pandemii, wykazali się sprawnym działaniem, odpowiedzialnością i troską o zdrowie mieszkańców, a także prowadzeniem dobrej komunikacji. W tej kategorii dostrzeżono osoby, które wyróżniają się aktywnością i dobrą pracą.

W kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna najwięcej głosów uzyskali:

 1. Norbert Rzepisko
 2. Łukasz Sadkiewicz
 3. Leszek Jankowski

W kategorii Nauka doceniamy znanych i cenionych naukowców, którzy od lat rozsławiają nasz region w świecie wiedzy i nauki. Zostali uhonorowani nie tyko za ostatnie prace i sukcesy, lecz także całokształt działalności. Doceniamy także młodych ludzi, którzy już teraz mogą pochwalić się innowacyjnością, pionierskimi badaniami, które pozwalają lepiej poznać i zrozumieć nasz świat.

W kategorii Nauka wyróżnieni zostali:

 1. Wojciech Jurczak
 2. Artur Jurczyszyn
 3. Jakub Kościółek

Dzisiejszą uroczystość w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, uświetniły występy laureatów – „Osobowości Roku” w dziedzinie kultury: wspaniałego młodego akordeonisty Daniela Stasielaka oraz muzyka i kompozytora Grzegorza Płonki, który pozwolił, by muzyka przemówiła zamiast niego.

Wielu laureatów podkreślało przywiązanie do małopolskich tytułów: „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”.

Wielu też zapraszało do odwiedzenia swych miejscowości, życząc jednocześnie zdrowia Czytelnikom i uczestnikom plebiscytu.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Plebiscyt Osobowość Roku 2020. Oto nasi wspaniali Małopolanie! [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska