Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Plebiscyt Sportowy 2023. Laureaci odebrali nagrody podczas uroczystej gali w Krakowie [ZDJĘCIA]

Krzysztof Kawa
Krzysztof Kawa
Laureaci Plebiscytu Sportowego za rok 2023
Laureaci Plebiscytu Sportowego za rok 2023 wojciech matusik / polskapress
Laureaci Plebiscytu Sportowego za rok 2023 odebrali w czwartek 29 lutego 2024 roku swoje trofea. Uroczystość odbyła się w krakowskiej siedzibie Narodowego Banku Polskiego podczas gali 10 Asów Małopolski. Wcześniej sportowcy z całego regionu oklaskiwali medalistki i medalistów mistrzostw świata oraz innych wielkich imprez, którzy zostali uhonorowani przez kapitułę redakcji "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej", a także gościa honorowego Roberta Korzeniowskiego, czterokrotnego mistrza olimpijskiego i trzykrotnego mistrza świata. Obejrzyjcie zdjęcia z gali w naszej galerii.

PLEBISCYT SPORTOWY 2023

Kategorie:

  • Sportowiec Roku - kobiety
  • Sportowiec Roku - mężczyźni
  • Trener Roku
  • Drużyna Roku
  • Sportowy Talent Roku – tylko wojewódzka kategoria

SPORTOWIEC ROKU 2023 KOBIETY

ZWYCIĘZCY W SKALI CAŁEGO WOJEWÓDZTWA:

  • 1. Wiktoria Bisaga, tricking, Screamo Trickz
  • 2. Monika Kukla, ampfutbol, parakajakarstwo
  • 3. Teresa Stach, nordic walking

ZWYCIĘZCY W POWIATACH:

  • bocheńskim - Oliwia Grzesiak, pływanie, KS H2O Bochnia
  • chrzanowskim -Magdalena Siuda, biegi górskie, Parkrun
  • dąbrowskim - Agata Bulwa, łucznictwo, MLKS Dąbrovia
  • gorlickim - Nikola Honkowicz, Piłka nożna, LKS Ogień Sękowa
  • krakowskim - Julia Golonek, jeździectwo WKKW,
  • limanowskim - Justyna Dudek, piłka nożna, MKS Limanovia
  • miechowskim - Emilia Dratwińska, jeździectwo, Stadnina Koni Pod Białą Górą
  • myślenickim - Martyna Kaleta, fitness, Lady Fitness Myślenice
  • nowotarskim - Katarzyna Migacz, łyżwiarstwo figurowe,
  • olkuskim - Teresa Stach, III nordic walking,
  • oświęcimskim - Amelia Ryszka, lekkoatletyka, siatkówka
  • proszowickim - Sylwia Sendek, biegi górskie,
  • suskim - Amelia Gibas gimnastyka taniec, Lady Fitnes Sucha Beskidzka
  • tarnowskim - Katarzyna Galus, tenis stołowy, LUKS Skrzyszów
  • wadowickim - Edyta Ramenda, piłka n, LKS Skawa Jaroszowice
  • wielickim - Monika Kukla, II ampfutbol, parakajakarstwo
  • Nowy Sącz - Wiktoria Bisaga, I tricking (połączenie nowoczesnych sztuk walki z akrobatyką), ScreamoTrickz
  • Tarnów - Joanna Markucka, triathlon
  • Kraków - Daria Wąchała, rugby 7-os., Juvenia Kraków

SPORTOWIEC ROKU 2023 MĘŻCZYŹNI

ZWYCIĘZCY W SKALI CAŁEGO WOJEWÓDZTWA:

  • 1. Maciej Nabagło, kulturystyka
  • 2. Jakub Ciesielka, kickboxing, Fight House Szczawnica
  • 3. Tomasz Smołkowicz, kulturystyka, Haller Team

ZWYCIĘZCY W POWIATACH:

  • bocheńskim - Mirosław Tabor, piłka nożna, BKS Bochnia
  • brzeskim - Mariusz Mucek, piłka nożna, Sokół Maszkienice
  • chrzanowskim - Piotr Witoń, piłka nożna, Nadwiślanin Gromiec
  • dąbrowskim - Wojciech Mach, piłka nożna, Wisła Szczucin
  • gorlickim - Tomasz Smołkowicz, III kulturystyka
  • limanowskim - Sławomir Jasica, wyciskanie sztangi leżąc
  • miechowskim - Adrian Peciak, piłka nożna, Spartak Wielkanoc-Gołcza
  • myślenickim Patryk Dziatkowiec, piłka ręczna, Jedynka Myślenice
  • nowosądeckim - Krzysztof Jaworski, maraton,
  • nowotarskim - Jakub Ciesielka, kickboxing, Fight House Szczawnica
  • olkuskim - Patryk Kiczyński, piłka nożna, KS PKM Olkusz
  • oświęcimskim - Mariusz Michałek, piłka nożna, Przeciszovia
  • proszowickim -Nikodem Marciński, piłka nożna, Wierzbowianka AP
  • suskim - Arkadiusz Witek, piłka nożna, Jałowiec Stryszawa
  • tarnowskim - Kamil Michałek, piłka nożna, Radłovia Radłów
  • tatrzańskim Robert Bugara, biegi narciarskie, Regle Kościelisko
  • wadowickim - Bartosz Praciak, piłka nożna, Olimpia Chocznia
  • wielickim - Maciej Nabagło, kulturystyka
  • Nowy Sącz - Krzysztof Buchowicz, biegi
  • Tarnów - Tomasz Kisielewicz, łucznictwo, Brygada Vrihedd
  • Kraków - Hubert Tomasz Surówka, piłka nożna, KS Tyniec

TRENER ROKU 2023:

Zwycięzcy w skali całego WOJEWÓDZTWA:

  • 1. Kamil Bednarczyk, piłka nożna, Orzeł Piaski Wielkie
  • 2. Artur Wzorek, boks, Pałac Młodzieży Tiger Tarnów
  • 3. Maria Cybula, akrobatyka powietrzna, Dance&Fitness House Bochnia

ZWYCIĘZCY W POWIATACH:

  • bocheńskim Maria Cybula, III akrobatyka powietrzna, Dance&Fitness House Bochnia
  • brzeskim - Piotr Stawarz, piłka nożna, Rylovia Rylowa
  • chrzanowskim - Grzegorz Dębski, piłka nożna, Fablok
  • dąbrowskim - Dominik Przybyło, combat ju jutsu
  • gorlickim - Roman Korba, piłka nożna, Ogień Sękowa
  • krakowskim - Kasjusz Piwowarczyk, piłka nożna, Individual Process
  • limanowskim - Dawid Hejmej, piłka nożna kobiet, Limanovia
  • miechowskim - Łukasz Gumula, karate, Oyama Karate
  • myślenickim - Jarosław Dąbrowski, piłka nożna, Skalnik Trzemeśnia
  • nowosądeckim - Mateusz Poczkajski, piłka nożna, Poprad Rytro
  • nowotarskim - Adrian Ligienza, piłka nożna, Orawa Jabłonka
  • olkuskim - Bartosz Gaweł, piłka nożna, KS PKM Olkusz
  • oświęcimskim - Marek Chowaniec, piłka nożna, LKS Jawiszowice
  • proszowickim - Dominik Frączkiewicz, Piłka AP Proszowianka
  • suskim - Dawid Janeczek, piłka nożna, WKS Tempo Białka
  • tarnowskim - Tomasz Drogoś, siatkówa plażowa, Sokół Tuchów
  • tatrzańskim - Wojciech Topór, skoki narciarskie
  • wadowickim - Jakub Skrzypiec, piłka Beskid Andrychów
  • wielickim - Yuliia Komenotrus, Gimnastyka, Lady Fitness
  • Nowy Sącz - Andrzej Stec, akrobatyka, taniec, ScreamoTrickz
  • Tarnów - Artur Wzorek, II boks, Pałac Młodzieży Tiger Tarnów
  • Kraków - Kamil Bednarczyk, I piłka nożna, Orzeł Piaski Wielkie

DRUŻYNA ROKU 2023:

Zwycięzcy w skali całego WOJEWÓDZTWA:

  • 1.Szkółka Piłkarska Orzeł Piaski Wielkie, piłka nożna
  • 2. AP Proszowianka Rocznik 2016, piłka nożna
  • 3. Unimetal Recycling MTS Chrzanów, piłka ręczna

ZWYCIĘZCY W POWIATACH:

  • bocheńskim - Piastusie 2016, Łapanów, piłka nożna
  • brzeskim - MKS Gryf Brzesko, piłka siatkowa
  • chrzan - Unimetal Recycling MTS Chrzanów, piłka ręczna
  • dąbrowskim - RKS Radgoszcz, piłka nożna
  • gorlickim - Sprawne Smoki, Gorlice, piłka nożna
  • krakowskim - Individual Process, Skawina, piłka nożna
  • limanowskim - MKS Limanovia Limanowa, piłka nożna
  • miechowskim - LKS Spartak Charsznica, piłka nożna
  • myślenickim - Lady Fitness Myślenice, gimnastyka, akrobatyka, fitness sportowy, taniec, kulturystyka
  • nowosądeckim - Poprad Rytro, Rocznik 2012, piłka nożna
  • nowotarskim - LKS Orawa Jabłonka, piłka nożna
  • oświęcimskim - LKS Przeciszovia Przeciszów, piłka nożna
  • proszowickim – AP Proszowianka Rocznik 2016, piłka nożna
  • suskim - Lady Fitness Sucha Beskidzka, taniec, gimnastyka akrobatyka, cheerleaders
  • tarnowskim - Akademia Boksu AW&F, Lisia Góra, boks
  • tatrzańskim - Wartkie Zbóje, Zakopane, biegi ocr, biegi górskie
  • wadowickim - PKS Święty Józef, Kalwaria Zebrzydowska, piłka nożna
  • wielickim - Fundacja Big Point, Sieraków, piłka nożna
  • Nowy Sącz - MKL Brygada Beskidów, lekkoatletyka
  • Tarnów - PTG Sokół Świat Pracy Tarnów, Biegi, Nordic Walking
  • Kraków - Szkółka Piłkarska Orzeł Piaski Wielkie, piłka nożna

TALENT ROKU kategoria WOJEWÓDZKA:

  • 1. Artur Ryś, pływanie, UKS Vigor Łętownia
  • 2. Kajetan Wyszyński, karate tradycyjne, Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków
  • 3. Julia Bochenek, pływanie, IKS DSS Kraków
od 12 lat
Wideo

92. Derby Rzeszowa: Stal pokonuje Resovię 2:0

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska