Pływanie. 120 medali dla Małopolan w mistrzostwach Polski masters

Stanisław Krokoszyński zdobył w MP w Gliwicach zdobył 6 złotych medali
Stanisław Krokoszyński zdobył w MP w Gliwicach zdobył 6 złotych medali Joanna Urbaniec / Polska Press
W zimowych mistrzostwach Polski masters, które odbyły się w Gliwicach, pływacy z klubów z naszego regionu wywalczyli 120 medali.

W klasyfikacji medalowej rywalizacji na 25-metrowej pływalni Korona Kraków zajęła 2. miejsce. Dorobek robi wrażenie - 84 krążki, w tym po 33 złote i srebrne oraz 18 brązowych. Pływacy Masters Wisły Kraków 31 razy stawali na podium (15-7-9), a Masters Oświęcim - 5-krotnie (3-2-0).

Indywidualnie najlepiej wypadła Magdalena Drab (Wisła), który zajęła 1. miejsce w rankingu kobiet z uwzględnieniem wszystkich grup (pod uwagę brano trzy wyniki). W kategorii 25-29 lat świetnie spisała się w stylu zmiennym na 200 m (2.21,46) i 400 m (4.59,67), poprawiając rekordy kraju. Zdobyła też najwięcej medali - 8, w tym 7 złotych i srebrny.

W gronie multimedalistek nie zabrakło pływaczek Korony. W zestawieniu 3. była Mirosława Legutko (kat. 60-64 lata), która 8-krotnie stawała na podium (6-2-0), a 5. Mariola Kuliś (6-0-0, kat. 50-54 lata). Ponadto 8 medali zdobyła Agnieszka Macierzewska (3-3-2, kat. 55-59 lat), a 7 Maria Mleczko (3-4-0, kat. 70-74 lata).

W rankingu punktowym mężczyzn najwyżej z Małopolan był Sławomir Formas (Masters Oświęcim) - 4. (startując w kat. 45-49 lat, zdobył wszystkie pięć medali dla klubu). Najwięcej złotych krążków - sześć w kategorii 85-89 lat - uzyskał 87-letni Stanisław Krokoszyński (Wisła). Utytułowany pływacki weteran mistrzem Polski był już 115 razy! Multimedalistów z naszego regionu w Gliwicach było więcej, m.in. 7 krążków (2-4-1) w kat. 70-74 lata wywalczył Andrzej Mleczko (Korona).